merhabalar.
18 yaşına girecek olan zihinsel engelli konuşmayan anlamayan sadece yürüyen ve yemeğini kendi yiyemeyen tuvalete gidemeyen yüzde 90 engelli bir oğlumvar.
gelir durmundan doalyı çocuğuma maaş ve anneye evde bakım maaşı bağlamadılar.Sağlıkta benim sigortamdan faydalanıyor geçenler de aklıma geldi bu çocuk 18 yaşına girecek sağlık ta benim SSKkam dan faydalanacakmı diye sordum vakıflara bana oradaki memurun dediği maaş yada bakım parası alıyorsanız otomatik olarak sigortalı olacak ama almıyorsanız engelli de olsa yaklaşık gelir durumunuzdan doalyı her ay 225 TL GSS primi yatıracaksınız dediler.ben de bu nasıl olur bu çocuk yaşadığının farkında bile değil dünyadan bile haberi yok üstelikte sizin yapmanız gereken işi ben sizden hiç bir maddi yardım almadan ben kendi imkanlarımla yapıyorum birde bunları yapıyorum diye benden her ay 225 TL paramı istiyorsunuz?Bu nasıl oluyor dedim.Efendim neymiş aynı evde yaşıyoruz o yüzden her ay bu parayı engelli çocuğum sağlıktan faydalansın diye yatıracakmışım öyle dedi.
ben de ozaman ne yapayım bu çocuğa bakmayıp sokağa mı atayım ozaman aynı evde yaşamamış oluyor siz bana ben bu çocuğa bakıyorum diye cezamı veriyorsunuz ben bu sigortayı istemiyrum ben çocuğum hasta olursa kendim istediğim hastaneye götürüp paramla muayene ettirmesini bilmiyoemuyum dedim öyle bir şansım olmadığını bu parayı ödeyeceğmi söyledi.Bende memur yanlış biliyordur diye bimer e yazdım ama 1 aydır bana bir cevap vermediler efendim konuyu aile sosyal politikalar bakanlığına iletmişler ama oradan da bana hala cevap gelmedi.

sizlerden ricam böyle bir şeyin aslı varmıdır?

bu memurun bana dediği mantıklı gelemdi.

şimdiden herkese teşekkür eder iyi günler dilerim.