Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: M.Birlik yine başarmış....

Ziyaretci
    aradım bulamadım nereye saklanmışsa geçen gün foruma getirilen m.birliğin açıklamasını, onun altına yazacaktım olmadı
    neyse telefon mesajınızı aldım,
    2500 ü 250 ye düşürtmüşsünüz, dün girişiminizi duyurdunuz bugünde müjdeyi verdiniz, kgk yı ikna etmişsiniz,
    teşekkür ederim, ederiz, minnettarız,
    ama bir şey takılıyor kafamıza,
    üzümünü ye bağını sorma da denebilir ama,
    bizim meslek yasamız var, bu yasaya göre kurulmuş odalarımız var, bu odaların birliği var, bu odalrın ve birliğin demokratik seçimle seçilmiş yöneticileri var,
    ki sizde bunu biliyor hatta şu an oralarda olanların yerine seçilmek için can atıyorsunuz, ama bir türlü seçim zaferi elde edemiyorsunuz,
    ancak önemli bir kozunuz var,
    yasama ve yürütmede yakınlarınız var,
    yürütmenin atadıkları arasında yakınlarınız var,
    bu ilişkiler sayesinde oda ve birlik yöneticileri by pass yapıp direk olarak bunlarla temas sağlıyor ve başardık diyorsunuz prim toplamaya çalışıyorsunuz,
    peki yakışık alıyormu?
    hizmet yarışında torpil yapmış olmuyormusunuz?
    sizin direk temas kurduklarınız oda ve birlik yöneticilerimize randevu vermez ve görüşmezken sizinle görüşerek aslında sizi yıpratıyorlar bilmem
    farkındamısınız?
    Edited by: aliismettekin

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Değerli Meslektaşlar,

Aşağıda yer alan duyuru ile 69 Seri Nolu Harçlar Kanunu Genel Tebliğini biri birine karıştırmamak gerekir. Hem Harç hem de yetkilendirme ücreti ödenecektir.

Bilgilerinize,

Şükrü ŞENALP
    Yeminli Mali Müşavir

---------------------------------------------------------------------

XIV- (Ek: 31/5/2012-6322/20 md.)Denetim yetkilendirme
    belgeleri ve müşavirlik ruhsat harçları:

1- Denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri (Her yıl için):
    a)Kamu yararını ilgilendiren kuruluşları denetleyecek bağımsız denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri:
    aa) Belgenin verildiği yıl34.500,00
    bb) Takip eden yıllarda 11.500 TL’den az olmamak üzere bağımsız denetim faaliyetlerinden elde edilen bir önceki
    yıl gayrisafi iş hasılatınınBinde 5,75'i
    b) Diğer kuruluşları denetleyecek bağımsız denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri:
    aa) Belgenin verildiği yıl17.250,00
    bb) Takip eden yıllarda 5.750 TL’den az olmamak üzere bağımsız denetim faaliyetlerinden elde edilen bir önceki
    yıl gayrisafi iş hasılatınınBinde 5,75'i
    2-Denetim yetkilendirme belgeleri ve müşavirlik ruhsat harçları:
    a) Yeminli mali müşavirlik ruhsatı2.070,00
    b) Bağımsız denetçi yetkilendirme belgesi1.035,00
    c) Serbest muhasebeci mali müşavirlik ruhsatı517,50
    Bakanlar Kurulu gayrisafi iş hasılatı üzerinden hesaplanacak harcın oranını binde 2’den az, binde 10’dan çok olmamak üzere yeniden belirlemeye yetkilidir. Bakanlar Kurulu bu yetkisini denetim kuruluşlarının gayrisafi iş hasılatlarına göre farklı oranlar belirleyerek de kullanabilir.
    ----------------------------------------------------------------------

2013 Yılı Geçiş Dönemi Yetkilendirme Ücretlerine İlişkin Duyuru

660 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 19 uncu maddesi ve 26/12/2012 tarihli ve 28509 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bağımsız Denetim Yönetmeliğinin 48 inci maddesi gereğince 2013 yılı geçiş dönemi yetkilendirilmelerinde geçerli olmak üzere;

1- Kamu yararını ilgilendiren kuruluşlarda bağımsız denetim yapacak bağımsız denetim kuruluşlarının Bağımsız Denetim Kuruluşu Belgesi için 5.000 TL, diğerleri için 2.500 TL olarak
    belirlenmesine,

2- Bağımsız denetçi yetkilendirme işlemlerinde aşağıda belirlenen tarifeler üzerinden ücret alınmasına,

1 Bağımsız Denetçi Belgesi 250 TL
    2 Bağımsız Denetçi Kimliği 150 TL
    3 Bağımsız Denetçilik Sınavı Her Bir Alan Ücreti 150 TL

karar verilmiştir.

Müdavim Üye cemo22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aliismettekin Nickli Üyeden Alıntı
    ..........................bizim meslek yasamız var, bu yasaya göre kurulmuş odalarımız var, bu odaların birliği var, bu odalrın ve birliğin demokratik seçimle seçilmiş yöneticileri var...............................

Değerli meslektaşım: polemiğe girip mevzuyu dağıtmak istemezdim ama serde anarşiklik var ya duramadım...

* Siz oda ve birlik seçimlerinin demokratik bir seçim sistemiyle, vesayet altında olunmadan, eşit şartlarda ve dürüstçe yapıldığına inanıyor musunuz?

* 1989 da kabul edilen meslek yasamızın günümüzün gerekleri ve şartlarına uyduğunu düşünüyormusunuz?

* Bugüne kadar meslek yasamızda meslektaşların ihtiyaçları doğrultsunda atılmış adımlarla belli birzümrenin menfaatleri doğrultusunda atılan adımları karşılaştıdığınızdaortaya çıkan durumu nasıl yorumluyorsunuz?

* Mevcut yönetim/yönetimlerisamimi buluyormusunuz? Kapalı kapılar ardında konuştukları ve yaptıkları ile camianın karşısında konuştukları ve yaptıkları ne kadar aynı doğrultuda?

* Mevcut yönetim/yönetimleridürüst ve şeffaf buluyormusunuz?

* Mevcut yönetim/yönetimlerin tüm meslektaşlarımıza ayrım yapmaksızın eşit mesafede olduklarını ve bu şekilde davrandıklarını söyleyebilirmisiniz?

Daha çok sorulacak soru var ama iş başka taraflara kayacak diye burada nokta koyuyorum. Patavatsızlığım sebebiyle tekrar affınıza sığınıyorum. SAygılar iyi akşamlar...

.

Ziyaretci
    oldukça heyecan yapmışsınız bir yere böyle kalın iri ve renkli harfle yazmak yetmemiş iki olsun üç olsun hatta yedi kez yazsaydınız, yazdıklarımda gerçek dışı bir tek kelime varmı?

Müdavim Üye

Meslekte birlik grubumadem süper işler yapıyor bir de YMMlerin hakısız taleplerinidurdursa önlerinde şapka çıkartacağım

Edited by: Şahin 71

Kıdemli Üye
    Keşke bütün smmm'ler bir grup olsalardı,siyaseti de bu emekli olan bürokrat maliye kökenliler getirmiştir bu örgüte kesin 500 tane ymm smmm'den sınavla ymm olmuş olsa Onlarda bizden çünkü. toplam 85500 kişi oluruz kalan 3500 tane ymm ne olur?işte ona bir çözüm yolu bulmak şart.Onuda şöyle halledebiliriz 65 yaşından sonra smmm ve ymm faaliyeti yapılamaz çoğuda yaşlı zaten. bu neymiş böyle 100 yaşına kadar..

Alıntı aliismettekin Nickli Üyeden Alıntı
    oldukça heyecan yapmışsınız bir yere böyle kalın iri ve renkli harfle yazmak yetmemiş iki olsun üç olsun hatta yedi kez yazsaydınız, yazdıklarımda gerçek dışı bir tek kelime varmı?
    Degerli meslektasim: lutfen foruma uyeligimden beri yazdigim yazilari inceleyiniz. Yazi tipi ve renklendirme konusundaki gosterdigim hassasiyeti goreceksiniz.sonrasinda umarim yaptiginiz yorumu yeniden gozden gecirirsiniz. Hamdolsun bu camiaya adim attigim 1990 yilindan beri ayni sevk ve heyecanla hic kimsenin tetikciligi ve yalakaligini yapmadan yanlis gordugum her konuda sonuna kadar mucadele ettim ediyorum da. Diger yandan yazdiklarimda sizin yalan soylediginiz gibi bir ifade mi var? Nereden bu kaniya vardiniz anlayamadim. Ayrica konuya yazdigim yazidan sonra baska baslikta bir paylasimda bulunup meslektaslarin fikrini sormam niye sizi rahatsiz etti ki?

(Hassasiyetinize binaen gonlunuz olsun diye bu defalik renkli ve iri yazi karakteri kullanmiyorum nemelazim yine bir mana cikmasin!)
    .

Ziyaretci
    * Siz oda ve birlik seçimlerinin demokratik bir seçim sistemiyle, vesayet altında olunmadan, eşit şartlarda ve dürüstçe yapıldığına inanıyor musunuz?

Hayır, meslekte birlik grubu dopingli olarak sahaya çıkıyor ama buna rağmen galip gelemiyor.

* 1989 da kabul edilen meslek yasamızın günümüzün gerekleri ve şartlarına uyduğunu düşünüyormusunuz?

Hayır.

* Bugüne kadar meslek yasamızda meslektaşların ihtiyaçları doğrultusunda atılmış adımlarla belli bir zümrenin menfaatleri doğrultusunda atılan adımları karşılaştıdığınızda ortaya çıkan durumu nasıl yorumluyorsunuz?

meslektaşlar tamamda belli zümre kim?
    ymmler mi?
    milletvekillerimi?
    yıpranma payı alacaklarınımı kast ediyorsunuz?
    adım atanlar kim?
    yada adımları organize edenler kim?

* Mevcut yönetim/yönetimleri samimi buluyormusunuz? Kapalı kapılar ardında konuştukları ve yaptıkları ile camianın karşısında konuştukları ve yaptıkları ne kadar aynı doğrultuda?

onları kapalı kapılar ardında kim muhatap alıyor?
    muhatap alınanlar hangileri? yöneticilermi, seöilemeyen yönetici adaylarımı?
    kapılar neden kapalı?

* Mevcut yönetim/yönetimleri dürüst ve şeffaf buluyormusunuz?
    dürüstlük konusunda olumsuz yorum yapmak için somut veri gerekir, bu olmadan söylenen olursa adi dedikodundan daha ileri gitmez,
    şeffaflıktan kasıt nedir?

seçimler oy oranına göre yönetime katılm sağlamadımı, yönetime giren tüm gruplar aynı şekilde bilgilendirilmiyormu, yönetim toplantıları tvden naklen yayınlanmalımı? bilent arınç meclis tv de vanlı naklen yayını engelledi mesela....
    yönetime aday grupçuklar ne kadar şeffaf?

* Mevcut yönetim/yönetimlerin tüm meslektaşlarımıza ayrım yapmaksızın eşit mesafede olduklarını ve bu şekilde davrandıklarını söyleyebilirmisiniz?

söylerim hemde mevcut yönetimden haksız yere disiplin cezası almama rağmen.Edited by: aliismettekin

Değerli meslektaşım: maalesef siz zart grubu zurt grubu diye bir yerlere takmışsınız. Kişisel takıntılarınız sizi bağlar. Burada kimse birilerinin tetikçiliğini yapmamalı. Amaç ve hedef meslek ve meslektaş olmalı. Sanki ben bir grubun sözcüsüymüşüm gibi bir hava yaratıyorsunuz. Bakın yazılarıma geçmişte Yahya Arıkan’ı TURMOB genel başkanı olarak görmek istediğimi yazmamışmıyım? (Bazı gerçekleri gördükten sonra şu anda aynı fikirdemiyim, kesinlikle asla!) Osman Arıoğlu’nu ise hiçbir zaman meslektaş olarak görmediğimi bu beyefendinin hayatı boyunca bürokrat olarak kalacağını ve TURMOB yönetimine yakışmadığını söyleyenlerden biri de benim. Sosyal demokrat olduğunu söyleyip faşist tavırlarla meslek örgütünü diktatörlük şeklinde yönetenlerede, mevcut hükümetin desteğiyle mesleğe siyaseti sokanlara da, hem meslek örgütünün hem de binde bilmemkaçlık oy oranı olan siyasi bir partinin başında olup meslek örgütünü siyasetin göbeğine oturtanlara da karşıyım!
    Evet bizim seçimlerimiz demokratik bir ortamda gerçekleşmiyor, tepedeki koltuk ağaları her şeye müdahale ediyor potansiyel olarak kendilerine muhalif ve rakipolabilecekleri bertaraf ediyor. Seçime girecek olan gruplara oda üye listesi vermemek ne demek sorarım size?
    2013 Yılındayız, bize yakışan meslek yasası bu mu? Daha kendi tarifemizi kendimiz yapmaktan aciziz, 3 sene evveline kadar TURMOB un başındakiler TURMOB un tebliğ yayımlama yetkisi olduğundanhabersizlerdi!
    Meslek yasamızda bugüne kadar yapılan değişikliklerde ise hep birilerinin tabağına kaymaklı kadayıfkondu, birilerini ise önündeki ekmekten koparıldı. Bu mesleğe emek verenler değil emir verenler, hükmedenler malı götürdü.Ekmeğinin peşinde tek derdi işi ve aşı olanlarkalan kırıntılara mahkum edildi. Buyrun YMM lerin durumu ortada, kamudan gelip aramıza katılanların durumları ortada, genç ve mesleğe yeni giren meslektaşların durumları ortada. MUE diye yapılan uygulama adilmiydi, içimize sindi mi? Siz hala şakşakçılığa devam edin abiler!
    Sorarım size hangi başkanlar kurulu toplantısı veya TURMOB yönetim kurulu toplantısında konuşulanlar bizlerle paylaşılıyor? Birkaç satırlık yazılar dışında görüşülen neyi biliyoruz neyden haberimiz oluyor? Koltuk başağaları bize dağların arkasını anlatırken kendileri kar tatillerinde snowboard yapıyorlar (tabii ki faturaları yine bize)
    TURMOB un ve odalarınızın bilanço ve mali tablolarını hiç incelediniz mi? Ben maalesef sadece internette dipnotu bile olamayan “gider kalemlerinin farklı yerlere üleştirildiği raporları görebiliyorum. İnanın siz herhangi bir müşterinize böyle dipnotsuz çalakalem mali tablolar çıkarın ertesi gün o defter uçar gider! Tarihte seçimden bir gün önce faaliyet raporları ve mali tabloları görebileniniz var mı? Toplantı başlar dağıtılır daha yarım saat inceleyemeden gündemde ibra maddesi gelir ve aynen yola devam! Soru sorarsınız cevap verilmez, söz istersiniz divan başkanı zamanımız kısıtlı der ama kendileri birer saat boş laflarla göz boyarlar… Oysa ki Kıbrısta alınıp odaya ödetilen kumar fişlerinin bedelleri, Malezyada gece saat 3,5 ta odalara gelen “özel arkadaşların" hizmet bedelleri, otel faturalarının altında “tükenmez kalemle üzerleri kararlanan” ekstralar içindeki prezervatif bedelleri vs vs o kadar çok olay var ki… Tabi ne hikmetse “disiplinde dosyaları sümen altı edilen hatta dosyaların yerleri bile meçhul hale gelen” denetim kurulu üyeleri bunları bir türlü göremezler! Alın size dürüstlük alın size şeffaflık…

Meslektaşlar arasında ayrımcılık yapılmadığına adam kayırılmadığına herkese eşit mesafede olunduğuna gerçekten inanıyormusunuz? Yahu en basitinden adamlar kendi suyunda gitmeyenleri toplantılara davet etmiyor, kurul üyesi olanları o kurullarla ilgili kongrelerden haberdar bile etmezken, ilgili ilgisiz birsürü yandaşı oda ve TURMOB bütçesinden “misafir” ediyorlar. Kendi yandaşı olmayanlara bırakın yayınlardan bültenlerden bir şeyler yollamayı paralı yayınlardan toplu olarak temin etmek bile ağabeylerin zoruna gidiyor. Kankalarının kayınçolarının bilmem nesinin nesinin düğününü cep telefonlarına mesaj olarak atanlar vefat eden meslektaşın cenazesini haber vermiyorlar. Toplantı salonlarında kendi adamlarına özel yer ayırırlarken diğerlerine sandalyeyi bile çok görüyorlar.
    Vallahi pes sayın Ali İsmet Tekin… Senelerce mücadele ettim dediğiniz zihniyete ve yapıya öyle bir arka çıkıyorsunuz ki ya çok temiz kalpli saf bir insansınız ya da bu yılki seçimlerde sizde bu ağabeylerin yanında bir koltuk düşünüyorsunuz…
    .

Kıdemli Üye
    .Edited by: ELİFSU