Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KAT.KARŞ.İNŞ.KDV.İADE.HK.

Müdavim Üye
    İndirimli oranların teslimlerine ait iade yıllık* olup, iade,
    takip eden yılın ocak-kasım dönemlerinden herhangi birinde istenebilmektedir.
    Bu dönemlerde iadenin talep edilmemesi durumunda düzeltme beyannamesi vermek
    suretiyle de olsa daha sonraki dönemlerde iade talep edilememektedir.

buna göre. 2011/10.ayında başlayan ve 2012/06 ayda biten kat karşılığı inşaatta arsa sahibi dahil tüm katların satışları 2012/ 06.dönem. 2012/11.dönemde gerçekleşmiştir. faturalar kesilmiştir.
    yani iade hakkı satış faturalarının düzenlenmesinden itibarenmidir. yoksa inşaat dosyası açıldığı andan itibarenmidir. anlamadım.

kdv iadesi bakımından geçmi kalmış oluyoruz.
    2011 yılı için geç kalmışsak, sadece 2012/01-06 dönemi için iade alabilirmiyiz.

</font></span></font>

INSANLARIN SIZE KARSI OLMALARI DIYE BIRSEY YOKTUR.ONLAR KENDI MENFAATLARININ YANINDADIR

Üye
    Tüm katların satışları 2012/6 - 2012/11 dönemleri arasında gerçekleştirildiğinden hareketle 2013/01 - 2013/11. ayları arasında verilecek beyannameye dahil ederek nakit iade talebinde bulunabilirsiniz. Daha vaktiniz vardır nakit iade için.

Müdavim Üye
    teşekkürler

INSANLARIN SIZE KARSI OLMALARI DIYE BIRSEY YOKTUR.ONLAR KENDI MENFAATLARININ YANINDADIR

Müdavim Üye
    arsa sahibine, sözleşmedeki daireleri teslim ederken. fatura ya ayrıca bir ibare belirtmesi gerekir mi, nasıl fatura kesilecek.
    kdv beyannamesi düzenlenirken . arsa sahibine kesilen ft. matraha dahil edilmeyip sadece kdv tutarı mı beyan edilecek. anladığım bu.

Üye
    Bu konu forumda daha önce açıklandı.

https://www.mustafagulsen.com/forum/forum_posts.asp?TID=95341

Müdavim Üye
    son daireleri 11 ve 12 .aya kesilip dosya vergi dairesinden kapanacak.
    bu durumda kdv iade talebini de
    dosya kapanmadan önce 11 veya 12 ayda yapmamız gerekecek. doğrumu dur.
    kdv iade süreci ile bilgi verebilecek arkadaşlardan yardım yada kaynak bekliyorum.
    teşekkürler.

Müdavim Üye

Alıntı attillasen Nickli Üyeden Alıntı
    son daireleri 11 ve 12 .aya kesilip dosya vergi dairesinden kapanacak.
    bu durumda kdv iade talebini de
    dosya kapanmadan önce 11 veya 12 ayda yapmamız gerekecek. doğrumu dur.
    kdv iade süreci ile bilgi verebilecek arkadaşlardan yardım yada kaynak bekliyorum.
    teşekkürler.

vergi dairesinden iade talebi. başvurusu yük.kdv. ind.kdv. listeleri ne şekilde verileceği hakkında bilgi verebilresiniz sevinirim.

Kıdemli Üye
    Merhaba arkadaşlar

Tekrar konu açmak istemedim. Müteahitlik yapan müşterimize yapı denetim firmalarından inşaata ilk başladığı zaman arsa sahibi adına kesilmiş faturalar geliyor.Ödemeleri firma yapıyor işlemide firma istiyor ama yapı denetim firmaları ilk araştırmanın arsa sahibinin adına faturalandırılması gerektiği düşüncesiyle böyle düzenliyor. Şimdi biz bu faturaları işleyebilirmiyiz sonuçta bu inşaatın bir maaliyeti buda.
    Çok çalışmam lazım çoook

Üye
    son daireleri 11 ve 12 .aya kesilip dosya vergi dairesinden kapanacak.bu durumda kdv iade talebini dedosya kapanmadan önce 11 veya 12 ayda yapmamız gerekecek. doğrumu dur.kdv iade süreci ile bilgi verebilecek arkadaşlardan yardım yada kaynak bekliyorum. teşekkürler.
    vergi dairesinden iade talebi. başvurusu yük.kdv. ind.kdv. listeleri ne şekilde verileceği hakkında bilgi verebilresiniz sevinirim.
    vergi dairesinden dosya kapanacak derken kastınız nedir onu anlamadım. son faturalarınızı 11. ve 12. ayda kestikten sonra ocak 2013 döneminde nakit iade talebinde bulunabilirsiniz.
    KDV iade Süreci ile ilgili kısaca belirtmek gerekirse kestiğiniz faturalar, tapu fotokopileri, yapı ruhsatı, ind. kdv, yüklenim kdv listeleri vs belgeler ile bir ymm ye müracaat ederek iade işlemlerini başlatabilirsiniz.

Üye
    son daireleri 11 ve 12 .aya kesilip dosya vergi dairesinden kapanacak.bu durumda kdv iade talebini dedosya kapanmadan önce 11 veya 12 ayda yapmamız gerekecek. doğrumu dur.kdv iade süreci ile bilgi verebilecek arkadaşlardan yardım yada kaynak bekliyorum. teşekkürler.
    vergi dairesinden iade talebi. başvurusu yük.kdv. ind.kdv. listeleri ne şekilde verileceği hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.
    vergi dairesinden dosya kapanacak derken kastınız nedir onu anlamadım. son faturalarınızı 11. ve 12. ayda kestikten sonra ocak 2013 döneminde nakit iade talebinde bulunabilirsiniz.
    KDV iade Süreci ile ilgili kısaca belirtmek gerekirse kestiğiniz faturalar, tapu fotokopileri, yapı ruhsatı, ind. kdv, yüklenim kdv listeleri vs belgeler ile bir ymm ye müracaat ederek iade işlemlerini başlatabilirsiniz.