Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: K.D.V.BEYANNAMELERİ DE

Ziyaretci

SAYIN MESLEKTAŞLARIM,

EĞER İÇİNİZDE, SESİNİ EN KISA SÜREDE MALİYE BAKANLIĞINA DUYURABİLECEK OLAN VARSA ŞU K.D.V. BEYANNANAMELERİNİN VERİLME SÜRESİ UZASIN DİYEBİR ÇITLATIVERİN ALLAH RIZASI İÇİN... KAÇ GÜNDÜR ÇOLUK ÇOCUĞUN YÜZÜNE HASRET KALDIK. ÇALIŞ ÇALIŞ BİTMİYOR. HATTA GENEL BİR UZATMA YAPSINLAR BEYANNAMELER YİNE ESKİ SÜRELERİNE GETİRİLSİN.ÖZELLİKLE BİZ BAYAN MUHASEBECİLERİN İŞİ ÇOK ZOR. HAYATIMI ARTIK BEYANNAME SÜRELERİNE ENDEKSLEDİM . BİR DÜŞÜNÜN HİPODROMDAKİ YARIŞ ATLARINDAN NE FARKIMIZ VAR. HAYATIMIZIN DİZGİNLERİ BAŞKALARININ ELİNDE SAĞOLSUNLARTÜM RESMİ KURUMLAR SIRTIMIZDA ... YAPABİLECEĞİNİZ BİRŞEY VARSA LÜTFEN İLGİLENİN.

[img]smileys/smiley19.gif[/img]L Ü T F E N

Ziyaretci
    <TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
    <T>
    <TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
    <TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

YA NE GÜZEL YAZMIŞSIN ARKADAŞIM

AĞZINA SAĞLIK. BU OLAY BUKADAR GÜZEL ANLATILABİLİR NE VARDI SANKİ KDV BEYANNAMELERİNİN VERİLME SÜRESİNİ 20.GÜNE ÇEKECEK..... ARKANDAYIM YANİİİ[img]smileys/smiley17.gif[/img]</TD></TR>
    <TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
    <TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
    <DIV id=hotbar_promo></TD></TR></T></TABLE>

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    1. <LI>
      <DIV align=left>BENDE İSTİYORUM BENDE ARTIK YARIŞMAKTAN YORULDUM BAYRAMLARI HİÇ SEVMİYORUM BAYRAM SONRASI BİZİM İÇİN BİR EZİYET OLUYOR. BÜTÜN PROGRAMLARIMIZ AKSIYOR. GEÇEN GÜN KDV NİN UZAMASI DİYE BİR HABER VARDI ERTESİ GÜN BİR BAKTIMKİ KAYBOLMUŞ NEKADAR ARADIM BİLEMEZSİN. BÜTÜN UMUTLARIM YIKILDI. AMA UZARSA BİLER PAZARTESİ GÜNÜ SAAT DÖRTTE BELLİ OLUR. ODA BİZİM İŞİMİZE NE EKADAR YARARKİ</LI>

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir

Ben anlamadım zaten bu işi. Eskiden 20 sinden sonra rahattık şimdi son dakikalara kalır olduk ve bu dakikalarda uzatma istiyoruz. Ne zaman bitecek bu işler. Yarın Mali Müşavirlik sınavım var tek ders kaldı. Gidipte biraz çalışmaya fırsatım yok. Allah yardımcımız olsun.
    Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın Yılmaz,

Bu arada size başarılar diliyorum. Haberinizi bekliyorum.

Biliyorsonuz, AB görüşmelerindemeslek mensuplarının mali müşavir olmaları öngörülmektedir. Zaten çıkacak olan yeni TTKda da denetim yetkisinimali müşavirlere tanımaktadır.

Bu nedenle SM meslektaşlarımızınzaman kaybetmeden açık öğretime kayıtlarını yaptırıp bir an evvel mali müşavir olmalarıdır.

Unvan birliğinin sağlanmasıda da böylellikle kolaylaşacaktır.

Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey
    Forum üyelerine, merhaba

Bence kdv beyannamesi verilme tarihlerinin değiştirilmesi gayet iyi olmuştur. Eskiden ayın 25 ine kadar evrak bekliyorduk yine işler son dakikalarda bitiyordu. Her nekadar süre kısalmış olsada bizim açımızdan daha iyi olmuştur. Arada kalan 5-6 günde yarım kalan işleri toparlamak için yeterli. Birde ödeme çıkan mükelleflere ödemelerini bildirmek için yeterli süre kalıyor. Eskiden hem beyanname yetiştir hemde ödeme yap, birde çıkan ödeme için mükellef ile tartış son dakikadamı söylenir ödemeler v.b.
    Bende Sn. Mustafa beye katılıyorum böylece aradaki boşlukta dinlenme imkanı doğduğunu düşünüyorum.
    Forum üyelerine, iyi günler ve hayırlı işler dileklerimle.
    Ahmet Yapan

Ziyaretci
    AHMET BEY SİZİ ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİM DOĞRUSU...BEN BÜROMU AÇALI 5 YIL OLUYOR. HALA BU MESLEKTE AYAKTA DURMAYA ÇALIŞYORUM. TEK BİLGİSAYARIM VE TEK KULLANICI PROGRAMIM VAR.ANLAYACAĞINIZ HEM SÖZDE PATRONUM HEM DE İŞÇİYİM. VEE 2 KÜÇÜK ÇOCUĞUM VAR... MÜKELLEF SAYIM ARTIYOR ALLAH'A ŞÜKÜR AMA BUNUN YANINDA BİLGİSAYAR, PROGRAM VE YETİŞMİŞ BİR ELEMAN ALMAM GEREKİYOR. BU MESLEĞE BİR MÜKELLEFLE BAŞLADIM. YENİ İŞ ALMASAM PARA KAZANANAM. YENİ İŞ ALDIĞIMDA İMKANLARIM YETERSİZ. TAMAM BEYANNAMELERLE ÖDEME GÜNÜ AYNI OLMASIN MESELA BEYANNAME SÜRESİ 25 OLSUN ÖDEME 28 NE OLUR SANKİ. BİZLER 5 ELEMAN ÇALIŞTIRIP OTURAN PATRONLARDAN DEĞİLİZ. BİZ DE BU İŞTEN EKMEK YİYECEĞİZ. BAŞKA ŞANSIMIZ YOK. MÜKELLEFİN EVRAK GETİRMESİNE BAKARSANIZ ZATEN ÇOOOK BEKLERSİNİZ. KUSURA BAKMAYINDA VALLA KIZDIM SİZE BİR ANNE OLARAK... O ZAMAN OTUR EVİNDE DERSİNİZ ŞİMDİ DE...

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Teşekkür ederim sayın Gülşen. Yanlış hatırlamıyorsam sizde geçmiş
    senelerde SMMM olmak için büyük mücadele vermiştiniz. Aynı mücadeleyi
    şimdi ben veriyorum. Tek dersim kaldı. . KDV Beyannameleri yapmaktan,
    hafta sonu yapılan sınava istediğim şekilde hazırlanamadım. Sınav bitti
    tekrar büroya döndüm KDV yapmaya devam. Sınav tarihleri konusunda bence
    TÜRMOB biraz daha hassas olmalı. Birde SM olup bürosu olan meslek
    mensuplarının sınav sistemi diğer stajyer arkadaşların sınavından
    farklı olmalı. Birimiz bu işin pratiğini diğeri ise teoriğini görüyor.
    Sınav ne şekilde yapılıyor ? Teorik bilgi üzerine. Tabiki bu sefer
    bizler sınavda zorlanıyoruz.

Neyse hayırlısı c.tesi girdik sınava bakalım hayırlısı.......

Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ

Yeni Üye

Sayın Gülşen

Yazılarınızı her fırsatta okumaya çalışıyorum.Ve sizi gerçekten taktir ediyorum.

Ama şunu söylemeliyim ki bu mesleği Sm olarak yıllardır yapan arkadaşlarım var.Ünvan birliğinden bahsetmişsiniz ama Ben size katılmıyorum.(bir an evvel SMMM belgeleini almak için AÖF kayıt yaptırsınlar"demişiniz.Madem AB girmek için çabalıyoruz bu geçiş dönemindede ünvan birliği için daha hassas bir şekilde hiç bir meslektaşımızı mağdur etmeden geçişi sağlamak için düzenleme yapılması daha doğru olmaz mı??? Çünkü bu meslekte 40'lı 50 ' li yaşlara gelmiş SM Arkadaşlarımız var . Birde bu geçiş esnasında SM arkadaşlara siz SMMM olmadınız biz sizin elinizden bu belgeyi alacağız mı demeliler

Saygılarımla,

Üye
    Nereden
    Turkiye

sayın acar 007 ve meslektaş arkadaşlar,

SM lerin savunuculuğunu üstlenmiş gibisiniz.belki sizde SM.siniz bilemiyorum.

ama benimde fikrim SM lerin biran önce gerekli eğitimi alarak SMMM olmalarıdır. artık çağımız bilgi ve teknoloji çağıdır. bu durum kabul edilmelidir.günümüzde üniversiteyi bitiren arkadaşların bile durumu yetersiz kaldığı şu günlerde lise mezunu olmanın hiçbir anlamı bulunmamaktadır.

üzülerek söylüyorum bahsettiğiniz 40-50 li yaşlardaki çoğu SM ve SMMM hala billgisayar teknolojisiyle tanışamamış meslektaş bulunmaktadır. 12 haneli hesap makinalarından bir türlü vazgeçemiyorlar. nedenini anlamak o kadar zor olmasa gerek....

işte bu nedenlerden dolayı bilgi ve teknolojiyi takip etmek, mevzuatı sürekli olarak mükelleflerle ve meslektaşlarla paylaşarak uygulanmasında yardımcı olmak biz meslektaşların misyonu olmalıdır.

Saygılarımla.....