Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK TEBLİGAT

Kıdemli Üye
    SGK dan çalışmadığına dair bildirim tebligatı aldım ,tebligat tarihinden itibaren 5 gün içinde çalışmadığına dair bildirimin elektronik ortamda yapılması gerekiyor demekte...
    Fakat ben sisteme bakıyorum o rapor daha önce girilmiş sistemde var bu durumda ne yapmam gerekiyor...

Üye
    Daha Önce Kayıt Ettiğiniz Yer "Manuel Çalışmadığına Dair Bildirim"MiYoksa "Elektronik Çalışılmadığına Dair Bildirim"Mi Eğer Daha Önceki Kayıtınız Manuel Olaraksa Şimdi O Tebligata Göre Elektronik Çalışmadığına Dair Bildirim Yapmanız Gerekli

Kıdemli Üye
    Elektronik giriş deniyorum bulunamadı diye uyarı veriyor ,Daha önce manuel giriş yaptım , 5 gün içinde girilmezse asgari ücretin onda biri tutarında ceza uygulanacaktır diyor..

Üye

Anladım. 3 hafta önce bende olayla karşılaştım. Bende manuel olarak girmiştim. Sonra aynı yazı geldi. T.C. Kimlik numarasından kontrol ettiğim zaman herhangi bir kayıt yoktur diye uyarı verdi. Bağlı bulunduğu Sosyal Güvenlik Merkezine sordum kontrol ettiler çalışanın sağlık karnesi kaydı olmadığından giriş yapamazsınız dediler. Dilekçe yazıp bize getirin biz burdan girişini yapalım dediler. Ben dilekçeyi yazdım kendileri ordan girdi.Sosyal Güvenlik Merkeziyle bi konuşmanız iyi olacaktır.

Üye
    Nereden
    .
    ben ilgili ssk kurumuna ekran görüntüsünden döküm alıp ekleyerek dilekçe verdim ,sorumluluktan kurtulmak için,dilekçe ile durumu bildimenizi tavsiye ederim
    vakitsiz55

Üye
    Nereden
    .

genelde noyu bulumadı hatası veriyor, böyle problemlerdede aktivasyon yaptıracak işçi diyorlar ,ben aktivasyon yaptırdıktan sonra denediğimde ekran kabul etti
    vakitsiz55

Üye
    Aynen dediğiniz gibi vakitsiz55 ordaki memur uyarı ekranındaki çkıtıyı dilekçe ekine ekleyin diye özellikle istedi benden. Bende gönderdikleri yazıya cevaben dilekçeyi yazdım. Sonra da sordum herhangi bi cezai durum olur mu diye yazdığım dilekçe nedeniyle herhangi bir cezai durum olmayacağını söylediler.

Üye
    Nereden
    .
    bendende şifreyi istemişti elzemd urumlarda şifreyi vererek problem çözüyor sonra şifeyi değiştiryoruz malesef sistem oturana kadar bu raporlar bizi çok oyalacak gibi birde benim işçim olmayıp bende görünen işçi raporları ilede karşılaıyorum mesela ağustos ayında bizim mükellefimizden çıkıp kasım ayında bizim mükellefimizde raporu görünen işçiler oldu fark edip hemen işçiye bilgi verdim rapor aldığı kurum ile görüşsün diye ssk yada bilgi dilekçesi verdim ayrılış bildirgesini de ekleyerek raporu onaylamayacağımızıbeyan ettim doğru yapmışsınız dediler nelerle uğraşıyoruz allah hepimize sabır versin
    vakitsiz55

Kıdemli Üye
    yok benimki farklı bir durum , Sigortalının rapor tarihini takiben 5 iş günü içerisinde girmediniz diyor yazıda..

Kıdemli Üye
    rapor tarihi 03.08.2012-06.08.2012 arası ta ağustosta bende tam hatırlayamadım geç girip girmediğimi ne yapmam gerekiyor bu durumda..