Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KGK'mı? SPK'mı

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Değerli Meslektaşlar,

KGK ile SPK arasındaki görüş farklarını Antalya'da yapılan sempozyumda ilgi ile izledik. Konuya ilişkin olarak Sayın Atila Yanpar - (Sermaye Piyasası Kurulu Baş Uzmanı)'nın 31 ve 32 numaralı videolarını izlemenizi tavsiye ederim.

Şükrü ŞENALP
    Yeminli Mali Müşavir

Müdavim Üye
    Sayın Şükrü Bey Denetim neden ötelenmistir herkes 2.nci videodan anlar sanırsam.
    Ben bu süreçte emeği geçen ve bir o kadar geçeçek gibi görünen kişileri saygılarımıı sunarım.Ben bu konuşmanın içeriğini bir yerden hatırlar gibi oldum.Dağın öteki yakası değil önü bile göremeyenlere duyrulur.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Ziyaretci

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Daire Başkanı hesaplamayı doğru yapamıyor. spk uzmanı piyasayı bilmiyoruz ,diyor. Hakeza kgk tebliği piyasayı bilmeyen kgk bürokratlarının acemiliğiyle sonucu hatalarla dolu yazılmış.<div>Biz yapamıyoruz bize yardım edin, diye haykırıyorlar.Uzmanlıklar kimlerin elinde...</div><div></div><div>Türmobun tek derdi kendini kgk da bir yere konumlandırmak .YMM 'lerin tek derdi sınavsız denetçi lisansı almak. smmm'lerde sınavsız alabilirmiyiz ,derdinde...</div><div></div> Herkes,Film başlamadan ön koltuğu kapma savaşında<div>10 YIL SONRA yine kimler bağımsız denetçi olacak diye tartışırız....</div>

Edited by: dentkal

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Değerli Meslektaşlar,

SPK'nın uzman sayısı 400 civarında, KGK organizasyonunu henüz tamamlamadı.

Bağımsız Denetçi olmayı planlayan arkadaşların bu sempozyumun son oturumunda konuşma yapan Serdar hocamız ile SPK'nın Muhasebe ve Denetim Standartları Daire Başkanı Sayın Kürşat beyin konuşmalarını da dikkatle izlemesini öneriyorum. İktisadi TV'de henüz yayımlanmadı. Nusret beyi sıkıştıralım.

Selamlar,

Şükrü ŞENALP
    Yeminli Mali Müşavir

Müdavim Üye
    Üstadımız Sn.Şükrü Şenalp'e , foruma katkısından dolayı çok teşekkür ediyorum.Saygılar

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Değerli Meslektaşlar,

İktisadi TV'de SPK'nın görüşleri Bağımsız Denetçi olmayı planlayanlar için önemli bir konuşmadır. Kürşat Sait Babuçcu - Sermaye Piyasası Kurulu Muhasebe Standartları Daire Başkanı'nın konuşmasını 57 nolu videodan izlemenizi öneriyorum.

Bununla birlikte Bağımsız Denetimin yol haritasını hem YMM meslektaşların hemde SMMMM meslektaşların daha kolay kavrayabilmeleri bakımından Prof. Dr. Serdar Özkan - ( İzmir Ekonomi Üniversitesi)'nı 59 nolu videodan izlemenizi öneriyorum.

Şükrü ŞENALP
    Yeminli Mali Müşavir

Ziyaretci

Tam tasdik denetim değildir .Ymm'ler denetimi bilmez dediği için<div></div>ymm'ler serdar özkana sen teori bilirsin.Uygulamadan bihabersin dediler.<div></div><div>Hatta dünkü çocuk muamelesi yaptılar.</div><div></div><div>Diğer denetim hocasına da marmarada prof olanbiz maliye denhesap uzmanlığındangeliyoruz.Sende haddini bil dediler.</div><div>sözlerin lafı güzaftır, dediler.</div><div></div><div>%80 i maliye kökenli olan ymm 'ler ymm 'lik sonsuzakadar paidar kalacakdır ,dediler.</div><div>gelişmeler ymm 'liğin sonunu mu hazırlıyor?</div><div>maliye bürokratları yetkin bir grup karşısında bize yardım edin ,tavrına girdiler...</div><div>Karşısındaki grup 65 yaş üstü bürokratlar30-45 yaş arasındalardı</div><div>istanbul ymm odası başkanı sezai onaral tam tasdiğin isim babası benim.ymm 'lik devam edecektir ,dedi.</div><div></div><div>bir kesimin işleri karıstırıp bilinmez halmiş gibi sunduğunuve bundan para kazandığını (seminerler kurslar kitaplarla kobi tfrs ve bilimum eğitimler ifade ediliyor) belirtildi.</div><div></div><div>Denetim şirketlerine,proflara ve bilimum zevata para kaptırmadan bu alanda bilgilenmek iyi olmakla beraber son tahlilde</div><div></div><div>bürosu olan bir smmm 'nin bağımsız denetim yapması imkansıza yakındır.</div><div>Yaş da önemlidir. Şu anda bürosu olan (30-40 yaş ) arası bir smmm 'nin bürosunu kapatarak 3 yıl denetim stajını yapabilmesi fiilen imkansıza yakındır. </div><div>Eğer smmm 'ler bağımsız denetim lisansı alamazsa yeni gelen kaliteli stajyerler onların yanında çalışmak istemeyeceklerdir.Bu ne kadar önemlidir. Mesleğin geleceği için önemli olmakla beraber 10 yıl içinde çok da etkisi yoktur.</div>

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı dentkal Nickli Üyeden Alıntı
    ....ymm'ler serdar özkana sen teori bilirsin.Uygulamadan bihabersin dediler. Hatta dünkü çocuk muamelesi yaptılar.........

Diğer denetim hocasına da marmarada prof olanbiz maliye denhesap uzmanlığındangeliyoruz.Sende haddini bil dediler.
    sözlerin lafı güzaftır, dediler.

%80 i maliye kökenli olan ymm 'ler ymm 'lik sonsuzakadar paidar kalacakdır ,dediler.....

Devlet denetim işini tek çatı ve ünvan altına toplayabilmek için çok uğraştı ve en sonunda yaptı. (Birçok gürültü ve itirazlararağmen) Maliyeden ayrılanlar, Türkiye' deki düzeni iyi bilebilirler ama dünyadaki sistemi de iyi biliyorlar mı?

Dünyada, gelişmiş ülkederde ünvanlar nasılsa bizdede öyle olacak.

Belki yarın, belki yarında da yakın..Edited by: Hüseyin KAYA
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Ziyaretci
    BİR YEMİN ETTİM Kİ DÖNEMEM

Asırlardır yalnızım,

Pişmanım alın yazım,

Bir öfkeye mahkûm ettik her şeyi,

Bir yemin ettim ki, dönemem.

Hüzün tünellerinde,

Soldum kederlerinde,