Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çalışılmadığına dair bildirim

merhaba arkadaşlar bize son bir ay da raporlu personellerimiz için çalışılmadığına dair bildirimin verilmediğine dair yazı geliyor ama fiilien ekrana girilmiş bu raporlar yeni değişen bir durum mu var bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.<div></div><div>iyi çalışmalar </div>

Müdavim Üye
    rapor onaylama tarafından onaylamanız gerekiyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    esnaf

Rapor bitiş tarihinden itibaren 5 iş günü</span> geçtiği halde, işveren tarafından sigortalıya ait iş göremezlik bildirimi yapılmayan raporlar Kurum tarafında onaysızlar listesinde görülecektir. İkinci bir talimata kadar bu listede yer alan raporların sigortalılarının işverenlerine Tebligat gönderilecek işverenin bildirimine göre ödeme yapılacak ya da cezai işlem süreci işlemeye başlayacaktır.</span>

Bu menüdeki süreç aşağıdaki gibi işleyecektir:</span>

1- Onaysız raporlar listesinde bilgileri yer alan sigortalıların işverenlerine çalışılmadığına dair bildirim yapılması için tebligat gönderilecektir.</span>

2- Tebligat elektronik ortamda, pdf formatında hazırlanacak, aynı gün SGM operatörü tarafından döküm alınarak posta yolu ile işverene gönderilecektir.</span>

3- Tebligatın işverene tebellüğ edildiğine dair belgenin sosyal güvenlik il müdürlüğü/sosyal güvenlik merkezine ulaşmasından sonra idari para cezasının uygulanmasıyla ilgili süreç başlatılacaktır.</span>

4- Rapor üzerindeki bilgilerden yatarak tedavi olup olmadığı eksik günlerin izahı belgelerinden ücretsiz izinli veya 6 aydan uzun süreli istirahatli olduğu anlaşılan sigortalılar için işverenlerine çalışılmadığına dairi bildirim yapması için tebligat çekilmeden onaysız raporlar listesinden çıkartılarak MOSİP sistemine aktarılacaklar listesine atılarak iş göremezlik ödeneği ödenecektir.</span>

5- 5510 sayılı Kanun’un 102’inci maddesinin (i) bendine (Ek cümle) göre 100’üncü maddeye istinaden Kurumca işverenlerden istenen bildirimlerin belirlenen süre içerisinde ve elektronik ortamda yapılmaması halinde sigortalı başına aylık asgari ücretin onda biri, hiç yapılmaması halinde ise sigortalı başına aylık asgari ücretin yarısı tutarında idari para cezası uygulanır, şeklinde değiştirilmiş ve idari para cezasında indirim yoluna gidilmiştir.</span>

Yeni Üye

kamuda işçi olarak çalışıyorum.ben aile hekiminden 4 gün rapor aldım ancak raporumu kaybettim.Elimde raporum olmadığı içinde işe gitmeye devam ediyorum.Kurumuma raporu vermediğim için sıkıntı çıkar mı acaba?
    teşekkürler
    iyi çalışmalar