Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KAMU GÖZETİM KURUMU TASLAK HAKKINDA

Üye
    Nereden
    Ankara
    Kamu gözetim kurumu hızlı bir şekilde eğitimlere başlayacaktı ama eğitimleri durdurdu kaç ay oldu hala bu taslak netleşmedi ne oldu acaba [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Yeni Üye
    Nereden
    İzmir
    yandı bitti kül oldu...

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Muhtemel sebepler kgk çok acele zaman kazanmak için kanun olmadan khk kararname ile kuruldu.Khk mi önceden yetki alınan lstede yoktu sonradan eklediler.Benzer khk kararnamelerden sağlık ile ilgili olan mahkemece iptal edildi.kgk kararnamesi için iptal talebi var her an iptal olabilir onu bekliyor olabilirler.İptal olursa büyük ihtimal olacak hükümete yeni hazırlık için 6 ay süre verilecek.Zaman kazanmak için ve tasarının delinme ihtimaline karşı hükümet böyle davranıyor sanıyorum ben yaptım oldu modu her zamanki gibi aktif kullanımda.Önümüzde seçimler var siyasiler her biri etkin seçmen olan işadamlarını denetime tabi tutmak istyemeyebilir ama ülke dengeleri için denetim lazım varsa eksik ödenenlerin tesbiti ile vergilerini ödemeleri lazım yoksa başkalarının emanet paralarına yüksek faiz vererek tutmaya çalışıyoruz.Bizden başka bu kadar yüksek faiz ödeyen ülke yok
    denecek kadar az sade vatandaş geçim derdini hissediyor ama yönetim hatası olduğunu algılayamıyor olmalı veya uyutuluyor hala bu politikaları uygulayanları desteklediğine göre demekki gizlenenler göremiyor.Denetimlerin başlaması için denetim yapacak elemanların eğitimi sertifalandırılması bir an evvel yapılmaya başlamalıdır.Ymm ler ve onlarasiyaseten kendilerine geçici olarak verilmiş makamlarını kullanarak destek veren arkadaşları geçici olarak yetişmiş denetçi kıtlığında mevcut yetişmiş emekli olan elemanlardan faydalanmak için icat edilen ymm mesleğinini sonunun geldiğini biliyorlar ve giderayak ektra haklar alma peindeler.Her plotformda smmm lerinde yasa gereği denetim hakkı olduğunu haykırmalıyız bugün denetim yapmayacak olanlar bile bu tezi hak verilmez alınır işlevini gerçekleştirmek için çalışmalıdırlar.İyi çalışmalar.Edited by: hasan er

Üye
    Nereden
    Ankara
    taslak hakkında yeni bilgisi olanların görüşlerini yazmalarını bekliyorum.

Kıdemli Üye
    Artk ne olacaksa olsun şu dertten bizi KGK kurtarsında ,kimler denetçi olacaksa olsun iyice bıktırdılar insanı..Gına geldi artık belirsizliklerden.Bu kadar olmaz 1 yıl oldu hala ortada bir şey yok..

Müdavim Üye
    birşey olacağı yok, rahat olun.
    YMM lerin, kapalı kapılar ardında, "bağımsız denetçi" olma hakkımızı elimizden almak için yoğun çaba sarf ettiklerini duyuyoruz.
    Umarım amaçlarına ulaşamazlar.
    Yoksa, olabilecekleri düşünmek bile istemiyorum.
    Edited by: Kusursuz_Fırtına

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Önümüzde seçimler var arkadaşlar siyasiler seçmenleri üzmek istemez işadamları etkili seçmen konumundalar seçim masraflarını finansa etmek gibi kibar uygulamalarıda var.işadamı istediği gibi alıp satmak ister denetimi sevmez.Denetleyeceklere ve denetleneceklere siyasilerin karar vermesi iyi bir uygulama değil bundan ne kadar oy alırız kaybederiz hesabı yapılabilir.Keşke Turmob bdk ve benzer tarafsız seçim kaygısı olmayan kuruluşlar yetkili olsa idi tarafsız bir proğram olurdu olurmu olmaz hani bunun siyasi avantajı diye düşünülüyor maalesef ülkemde her konuda siyasiler etkin sanki muz cumhuriyetindeyiz.Denetleneceklerin rakamlar yüksek az sayıda firma denetime tabi zaten bu firmalar tam tastiğe tabi firmalar yani denetleniyorlar ymm ler kulislerinde biz yeteriz smm lere gerek yok havasındalar ve işliyorlar ekmek küçülecek sanıyorlar ve bu işi biz bilriz smmm bilmez sadece yazar modundalar.Seçimlere kadar bu işler yasak savmak olarak rölentide geçer.Meclis açıldı niye siyasi iktidar denetim ile ilgili khk kanuna çevirmek için meclise getirmez görüşülsün doğru neyse bulunsun dünyadaki uygulamalara bakılsın .Kanunsuz yetki alınan listede olmayan kgm khk zaten iptal başvuru var iptal olacaktır kgk boşlukta kalacaktır.Bu nedenlerle mahkeme kararına kadar bekleyeceklerini askiya aldıklarını tahmin ediyorum.Kanunu olmayan khk ise yasal sürede kanun haline dönüştürmek için meclise getilmeyen kurum yetkili olamaz.Nedense her şeyi alel acele ben yaptım olur taktiği ile yapıyoruz ve daha çok karıştırmış oluyoruz.Kanunlar dairesinde çalışan çok değerli üretken arkadaşlarımız vardı nedense onlardan faydalanmıyoruz sorgulamak lazım.Kolay gelsin.

Ziyaretci

şuanda meslek mensuplarının konusu denetim olmamalı tfrs olmalı<div></div><div>06.11.2012 tarihinde btso seminerinde dikkat edilecek bir konu ortaya çıktı </div><div>denetlenmeye tabi şirket belirlenmesi ile </div><div>mali tabloların çıkarılması konusu eğer tfrs göre mali tabloları çıkarmayı bütün sermaye şirketleri yapılırsa meslek mensuplarımıza ciddi bir angarya çıkıyor.seminerde hocama şöyle bir soru yöneltim </div><div></div><div>eğer bütün sermaye şirketleri tfrs göre mali tablo hazırlayacaksa bu şirket denetime tabi olmayan kriterlerde bir şirket olacaksa defterde vuk kanununa göre tutulacaksa biz bunu neden yapıyoruz ?yapmazsak ne olur kim denetleyecek bir cezai müeyyide olacak mı</div><div></div><div>cevap şu kredi kullanmamızda düşük maliyetli kredi kullanma amacı</div><div></div><div>firma kredi kullanmayıp öz kaynakları ile faaliyet gösteriyo sa kendisi bir aile şirketi olup uluslar arası ortağı yoksa bu kayıtları ne yapıcak anlamış değilim</div><div></div><div>saygılarımla</div><div></div>

Üye
    Nereden
    Ankara
    Bizim işimiz gücümüz yokmuda bankaların kredi konusanda güvenli bilgilere ulaşsınlar diye bilanço hazırlamak mı

Üye
    Nereden
    Ankara
    Bankaların kredi dosya hazırlama taleplerinde bankalar tarafından SMMM lere üçret ödemeleri talep etsek nasıl olur acaba