Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İLGİNÇ BİR OLAY!

Kıdemli Üye
    Nereden
    Denizli
    Nakliye işi yapan bir mükellefim var. Tır'ını kullanan şöförü yaklaşık 3 gündür kayıp araçla birlikte. telefonlarına ulaşılamıyor. Kendinden hiç bir şekilde haber alınamıyor. Ya araçı çaldı kaçtı parçalayıp satacak , yada başına gelmiş olabilir. Kasko yönünden bilgisi olan arkadaş varır mı? Birde ssk yönünden ne yapmam lazım.
    Vay benim köpek yalnızlığım
    Ben memleket arsızıyım

Yeni Üye
    Nereden
    S.MUHASEBECİ

Yeni Üye
    Nereden
    S.MUHASEBECİ

HENÜZ ERKEN OLMASINA RAĞMEN KASKO ŞİRKETİNE ÇALINTI OLARAK DOSYA AÇTIRABİLİRSİNİZ. BELLİ BİR SÜREYİ GEÇTİKTEN SONRA KASKO ŞİRKETİ ARACINIZ ÖDER.<div></div><div></div>

Üye
    ilk önce polise başvurup, tutanağınız tutturun. ilerki safhalarda lazım olacaktır.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Denizli
    SSK YÖNÜNDEN İHTARNAME ÇEKMEYE FALAN GEREK VAR MI? YOKSA POLİSİN TUTTUĞU TUTANAK YETERLİ OLUR MU?
    Ben memleket arsızıyım

Ziyaretci
    Öncelikle geçmiş olsun,
    Polise yada savcılığa başvurup aracın şoförüyle birlikte ortadan kaybolduğuna dair tutanak tutturun. Tutanağı kasko şirketine verin, dosya açtırınkasko aracın bulunma ihtimaline karşılık 1 aylık sürenin geçmesini bekliyor. 1 aylık süre geçtiği halde araç hala kayıp durumdaysa, savcılığa yadapolisetuttturduğunuz tutanağı dilekçeniz ekinde trafik tescil kuruluşuna verin,aracın kaydını sildirin ve vergi dairesinede başvurarak dilekçelerinizi verip aracın kaydını sildirin.

işçinin ssk konusunda ise,

4857sayılı İş Kanunun 25/II-(g) Maddesi:
    4857 sayılı İş Kanunun 25.Maddesinin II- Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzerleri bendinin (g) alt bendine dayanılarak karar verilmektedir.
    ''İşçinin işverenden izin almaksızın veya haklı bir sebebe dayanmaksızın ardı ardına iki işgünü veya bir ay içinde iki defa herhangi bir tatil gününden sonraki iş günü, yahut bir ayda üç işgünü işine devam etmemesi.''
    Açıklamak gerekirse;
    1.)İşçi İzin almadan yada haklı ,geçerli,inandırıcı bir sebebe dayanmadan,
    2.)Ardı ardına 2 İşgünü ihlal etmesi,
    3.)Bir ay içinde 2 defa herhangibir tatili gününden sonra başlayan ilk iş günü,
    4.)Bir ay içinde arka arkaya olmadan üç iş günü işe gelmemesi,
    Bu şartlar karşısında işveren haklı nedenle iş akdi feshini gerçekleştirebilir.
    https://www.alitezel.com/tezel/index...zi&amp;id=4499

Kıdemli Üye
    Nereden
    Denizli
    teşekkür ederim herkese
    Ben memleket arsızıyım