Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ücretsiz izin süresi

Hybrid View

Müdavim Üye
    Mükellefin bir işçisi ay içinde ailevi sebeplerden dolayı 25 gün ücretsiz izin kullanmış imzalı dilekçesi var ancak bir ücretli çalışan ay içinde kaç gün ücretsiz izin kullanabilir bir sınırlama mevcutmudur çalışma sürelerine baktığımda ücretsiz izin için işçi ile işveren arasındaki anlaşmaya bağlıdır deniliyor ancak gene SGK dır ne olur ne olmaz tatmin olamadım bir işçi bir ayda kaç gün ücretsiz izin kullanabilir.
    Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

hayatta oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    aynen işçi işe işveren arasında mutabakat var ise kişi isterse 30 günün 30 günüde ücretsiz izinli olabılır..hukuken bir usulsüzlük yok..

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Üye
    işverenle işci arasındaki karşılıklı mutakabat sağlanırsa istediği gün kadar ücretsiz izin kullanır bir sınırlaması yok.

Müdavim Üye
    Teşekkürler ve herkese yapabiiyorsa iyi tatiller.

hayatta oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur

Kıdemli Üye
    Nereden
    BURSA

Dikkat edilmesi gereken konu 1 yılda 30 günden fazla ücretsiz izinden dolayı SSK ödemesi olmaza İşçinin Genel Sağlık Sigortası ödemesi gerekir.

Üye
    Alıntı orhan0016 Nickli Üyeden Alıntı
    Dikkat edilmesi gereken konu 1 yılda 30 günden fazla ücretsiz izinden dolayı SSK ödemesi olmaza İşçinin Genel Sağlık Sigortası ödemesi gerekir.

bu konuyu bilmiyordum ilk sizden duydum.

düz mantıkla yazacağım, ücretsiz izinde olan kişinin sigortası işveren tarafından ödenmiyor 0 puantaj geçiliyor. ve tabikide prim ödemesi olmamış gözüküyor.

aynı şekilde doğum raporu olan bir kişi de 0 puantajla gösteriliyor ve prim ödemesi yapılmıyor. yani o kişinin de primi ödenmemiş oluyor. ozaman o kişininde ödemesi gerekmiyor mu?

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    ücetsiz izin ile raporlu kişiyi birbirine karıştırmayalım arkadaşlar...o sadece 30 gün üzeri ücretsiz izinli olan kişiyi kapsar

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    sonuçta siz raporlu kişinin bildirimini sgk ya yapıyorsunuz o ayrı bir mevzu