Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KDV TEFKİFATI HAKKINDA

Üye
    günaydın arkadaşlar.. şirketimizin birisi tekstil iş ile uğraşmakta kendi imalatını yapıp. imal ettiği bazı ürünleri ise fasona gönderip üretime hazır hale getiriyor..sorun fasona göndermiş olduğumuz şahsın maliye kaydı yok bu nedenle firma tefkifat uygulamıyor.sakıncası var mı? sizce nasıl bir yol izlenmeli.teşekürler.
    ENİS

Ziyaretci
    kendi imal edip imal ettiğini fasona gönderip üretime hazır hale getirip sonra tekrar tekrar üretiyormu çok karmaşık bir ifade kullanmışsınız sorunuz şu olsa gerek şirketiniz kumaş alıyor bu kumaşı fason üretim yapan kaçak vergisiz ahlaksız birine gönderiyor bu ahlaksız kişi finiş iş yapıp sizin 3 kuruştan kaçan şirketinize getiriyor belgesiz olunca da tabi kumaş durdu yerde yıpranıp eskiyeceğine tam tersine mutasyona uğrayıp bir anda gömlek etek v.s. oluveriyor gelde işin içinden çık tabi şirketinize söyleyin adam gibi işini yapacaksa yapsın yapmayacaksa bize adresini v.d. v.nosunu verin biz onu adam edelim veya bir zahmet siz 444 0189 u arayın şikayet ediverin niyemi anlatayım diğer tarafta doğru dürüst namuslu vatandaş vergisini ödeyerek yanındaki sigortalılalı sigortalı göstererek ayaktadurmaya çalışıyor ve sizin şirketinize fiyat teklifi verdiğinde burun kıvırıyor oysasizin firma 5 liralık eteği 20 liraya satmasını biliyor daha çokpara kazanma hırsı gözlerini o kadar kör etmiş ki aslında mübarek gün olmasa daha çok aşkın sözler sarfederbilirdim sözüm meclisten ve konuya açan kişiden dışarıdır kusura bakmayın kendimi tutamadım yine,