Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NOTERLİKLERİN KEYFİ UYGULAMASI !!!!

Ziyaretci
    2 ay önce ltd şti kurduk ancak Karar defteri tasdiklettirmemişiz. Bugun şube açılışı için karar defteri onaylatalım dedik noterden notere dolaştık. Biri Sicil tasdiknamesi istedi bir digeri ortakların hepsi gelecek dilekçe vericek dedi ancak başka noter istemeyebilir biz problem yaşadık istiyoruz dedi. Bir digeri ise tamamen saçma bir şekilde biz yapmayız kime açılış yaptıysanız ona yaptırın dedi. Çok sinirlendim yapacaksınız yapmam falan deyince iş tutanak tutmaya gitti. Yani yapmak zorundasınız varsa cezası vergi dairesi keser falan dedik ama dinlemediler. Vekaletnamemiz var yapmak zorundalar ama nafile. Çok sinirliyim yazarken bile ellerim titriyor. Kuruluşu yapan noteri aradım yanlarında boyle boyle diyorlar dogrumu falan olurmu oyle şey her noter yapmak zorunda dediler. Adamda pişkin pişkin o halde gidin ona yaptırın falan. Adalet bakanlıgına şikayet edicem. Yetti artık<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Ziyaretci
    Kuruluşu yapan notere neden yaptırmıyorsunuz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sayın YNR önümüzdeki dönemde çok daha beter sorunlarla karşılacağız. .bizler sahipsiz mesleğin sahipleriyiz şu anda.. Tüccar para kazanır, devlet vergisini alır, banka faizini alır.. noter vb. hizmetinin parasını keş almadan yapmaz.. Ama bizler sahipsiziz, bedava iş yapmak bile zulüm oldu... Sizi çok iyi anlıyorum.. Eminim diğer meslekdaşlarda anlıyordur.. Vergi dairesinin tahakkuk servisi olduk. noterlerin evrak hazırlama memuru olduk, bankaların kredi dosyası hazırlama memuru olduk.. ssk nın nace kodundan tut sağlık raporlarına kadar aklına ne gelirse her şeyini hazırlayan memuru olduk...
    Ama bu devletin, bu tüccarın gözünde ne muhasebeci olabildik ne adam olabildik ne insan olabildik... Yaşınız gençse bırakın bu mesleği, ömrünüz yarıya düşer 10 yıl sonra.. Biz bu hatayı yaptık siz yapmayın...
    Bu meslek bu şartlarda yapılmaz...
    sözkan

Müdavim Üye
    Alıntı özkan Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın YNR önümüzdeki dönemde çok daha beter sorunlarla karşılacağız. .bizler sahipsiz mesleğin sahipleriyiz şu anda.. Tüccar para kazanır, devlet vergisini alır, banka faizini alır.. noter vb. hizmetinin parasını keş almadan yapmaz.. Ama bizler sahipsiziz, bedava iş yapmak bile zulüm oldu... Sizi çok iyi anlıyorum.. Eminim diğer meslekdaşlarda anlıyordur.. Vergi dairesinin tahakkuk servisi olduk. noterlerin evrak hazırlama memuru olduk, bankaların kredi dosyası hazırlama memuru olduk.. ssk nın nace kodundan tut sağlık raporlarına kadar aklına ne gelirse her şeyini hazırlayan memuru olduk...
    Ama bu devletin, bu tüccarın gözünde ne muhasebeci olabildik ne adam olabildik ne insan olabildik... Yaşınız gençse bırakın bu mesleği, ömrünüz yarıya düşer 10 yıl sonra.. Biz bu hatayı yaptık siz yapmayın...
    Bu meslek bu şartlarda yapılmaz...
    [img]smileys/smiley32.gif[/img]
    Edited by: Kusursuz_Fırtına

Ziyaretci
    Alıntı Ataman55 Nickli Üyeden Alıntı
    Kuruluşu yapan notere neden yaptırmıyorsunuz.
    istanbuldayım kuruluş şirketin merkezinde 3 saat sürüyor burdan kendi ofisimin yanındaki noterden yaptırmak istedimç
    zaten sorun bu degilki istedigim yerden yaptırırım kanuni bir engel varmı ki?
    sadece kuruluşu yapan noter diye bir kaide mi var benim bilmedigim??

Ziyaretci
    Gitsinler Zayıflama diyetlerini onaylasınlar para için. Kanuni işlerini yapmasınlar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Manisa/Soma
    Yasal hakkınız olan şikayetinizi yapabilirisiniz elbette...

SMMM Yücel ÜNAL - Soma/Manisa
    www.yucelunal.com

Müdavim Üye
    kesinlikle şikayet edin..adalat bakanlığının yanı sıra başbakanlık iletişim merkezine (BİMER)de iletin..mutlaka sonuç alacaksınız.geçmiş olsun

Üye
    Nereden
    Ağrı
    hacılar bile bizi takmıyor artık. Adam hacca gidecek ey muhasebecim gel seninle helalleşelim sana borcum harcım varmı demeye bile tenezzül etmiyor. Borcu olanın haccı kabul olmaz demişler
    Bana anlatırsanız UNUTURUM
    Bana gösterirseniz HATIRLAYABİLRİM
    Beni dahil ederseniz ANLARIM

Ziyaretci
    Peki bu kadar sinirleneceğinize neden sicil tasdiknamesi isteyene sicil tasdiknamesini verip tasdiki yaptırmadınız ki sayın YNR