Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TEVKİFAT

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    ALİMİNYUM KORKULUK MONTAJ VE DEKORASYONUNU YAPAN BİR FİRMA KESTİĞİ FATURAYA TEVKİFAT UYGULAYACAK MI?

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

sayın sunshıne,KDVK.117 nolu tebliğin ilgili 3.3.2. kısmına göre bence bu teslimde 7/10 oranında KDV tevkifatı vardır,tebliğin 3.3.2.1.kısmına girmiyor ilk üretici değildir,ilgili 3.3.2.2.kısmınında 1.paragrafının son kısmına göre bunlar ve benzerleri demesi burda bunuda içine alır bence,3 ve 4.paragraflara ve ordaki örneğe girmemeside açıktır,yani bunlar tamamen yorumumdur ve hatalı olma ihtimalide tabiki vardır bunuda hatırlatayım,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Ziyaretci
    3.3.2.2.2. Bakır, çinko ve alüminyum telin; plastik, cam, kâğıt, emaye, vernik ve benzeri izolasyon malzemeleri ile kaplanması suretiyle elde edilen "izoleli iletken" teslimleri tevkifata tabi tutulmayacaktır.<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    Ayrıca, söz konusu metal ve alaşımlarından imal edilen nihai ürünler ile bunların kesme, sıyırma, kıvırma, kaynak, bükme, vida yeri delme-açma ve benzeri şekillerde işlenmesi sonucu elde edilen yarı mamul ve mamul mahiyetindeki malların teslimleri tevkifata tabi olmayacaktır.
    <I style="mso-bidi-font-style: normal">Örnek:[/I]
    <I style="mso-bidi-font-style: normal">Bakır, çinko, alüminyum ve bunların alaşımı metallerden elde edilen meşrubat kutusu, otomobil parçası, havalandırma kanal borusu, pano, çerçeve, kapı, kapı kolu, mahya, alüminyum folyo, köşebent, vida, somun, vida soketi, dübel, kilit, çivi, kepenk taşı, flanş, maşon, dirsek, bek, kanca, menteşe, aksesuar ve benzerlerinin teslimi tevkifata tabi olmayacaktır.

yapmayın üstadım kesinlikle tevkifat yoktur bence gayet açık ve net[/I]

Nereden
    Kartal/İstanbul

gayet açık ve net olanı bu kısımda hangisidir lütfen buraya yazarsanız konu daha netleşir,bakın ben yazdım yukarıya ve ben şunu biliyorum profilde madem tevkifat var ki tebliğ var diyor ve profilide korkuluk olarak montaj yapıyorlar ve burda profil giriyorsa tevkifata ve bunun satışıda teslimdir doğrudan ve gene montajla hizmetle beraber satışıda teslimdir,şimdi köşebentte evet tevkifat yoktur ama zaten köşebentte korkuluk gibi iş bitmiş sonuçlanmış halidir bunların diye biliyorum ben,şimdi eğer kesin tevkifat yok derseniz bunu göstermeniz lazım ilgili kısımda veya ona uygun olanda,kolay gelsin.

Ziyaretci
    Ayrıca, söz konusu metal ve alaşımlarından imal edilen nihai ürünler ile bunların kesme, sıyırma, kıvırma, kaynak, bükme, vida yeri delme-açma ve benzeri şekillerde işlenmesi sonucu elde edilen yarı mamul ve mamul mahiyetindeki malların teslimleri tevkifata tabi olmayacaktır
    alimünyum korkuluk sonuçta bir mamül değilmidir yani yukarda bahsedilen kesme sıyırma kıvırma kaynak bükme v.s. işlemler sonucunda elde edilen bir mamül mahiyetinde değilmidir üstadım

Nereden
    Kartal/İstanbul

sayın rota konununda uzamasını istemiyorum ama olayı şöyle anlatayım,şimdi elimde bir alimünyum profil var ve buna müdahale edildi ve ikiye kestirildi bunda tevkifat yok,aynı zamanda bu kesilen her iki profilede delik deldirildi ve bundada yok ve elimde hazır iki tane profil var ve bunları iki ayrı yere korkuluk şeklinde monte etttirdim ve burda malzemeli işçilik var ve burda bu profilin(korkuluğun)teslimi tevkifata tabidir diyorum ve tebliğden çıkan budur ve benim anladığım kolay gelsin.(maliyeden görüş almak lazım tabi biliyorlarsa)

Ziyaretci
    özür dilerim sevgili abiciğim inanın sizinle inatlaşmak aksini iddia etmek gibi bir gayem olmadığını belirtir sizi yorduğum içinde ellerinizden öperim ama inanın anlamadığım nokta şu kesme delme sıyırma bükme v.s. v.s. bunların hepsi işçilik değilmidir benmi yorumlamada birşeleri kaçırıyorum neyse başıma gelirse mükteza isterim saygılar sunarım,

Ziyaretci
    Nihai mamüllerde tevkifat yoktur .Alüminyum korkuluk artık nihai mal oldugu için yoktur.

Ziyaretci

63 Nolu KDV sirkülerinde

2.2.3.2. Bakır, Çinko ve Alüminyum Ürünlerinin Teslimi
    söz konusu metal ve alaşımlarından imal edilen nihai ürünler ile bunların kesme, sıyırma, kıvırma, kaynak, bükme, vida yeri delme-açma ve benzeri şekillerde işlenmesi sonucu elde edilen yarı mamul ve mamul mahiyetindeki malların teslimleri tevkifata tabi olmayacaktır.

Bakır, çinko, alüminyum ve bunların alaşımı metallerden elde edilen meşrubat kutusu, otomobil parçası, havalandırma kanal borusu, pano, çerçeve, kapı, kapı kolu, mahya, alüminyum folyo, köşebent, vida, somun, vida soketi, dübel, kilit, çivi, kepenk taşı, flanş, maşon, dirsek, bek, kanca, menteşe, aksesuar ve benzerlerinin teslimi tevkifata tabi olmayacaktır.

Hiçbir şekilde Tevkifat yoktur.

Ziyaretci
    şimdi hadisat hüseyin abi sayın ynr nin de yorumundan sonra al birini vur ötekine demiştir ama abi valla kafamızmı basmadı bilmiyorum ama ben bir türlü anlayamıyorum başka yorum yok benden