Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TASFİYEYE GİREN ŞİRKETE 3 YIL BEYAN VERİLMEMESİ

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sayın Deniz Mercek...

1. Mükellefinizin hiç haberim yok sözüne inanmayın.. işine geldiği için böyle konuşuyor... Vakti geldimi sizde aynı şeyi yapma ihtimali çok yüksek..
    2.Bu konu çok karışık ve karmaşık.. Şimdi siz iyilik yapmaya çalışıyorsunuz.. Ama ilk eksiklikde sizde suçlanacaksınız..
    3. Bu işi siz almayın tasfiye işinin ayrı bir uzmanlık işi olduğunu söyleyip başka bir arkadaşınıza pas edin ve iyi bir paradan aşağı yapmayın bu işi..
    4.Size öyle şirin gözüktüğüne bakmayın.. işlerini bedava yada en ucuza yaptıracak. onun için öyle davranırlar..
    5.Diğer meslektaşı kötülemesine asla müsaade etmeyin.. Buna müsaade ederseniz yarında sizi kötülemesine başkaları müsaade eder..
    6.Bu konu internetden bilgi toplamayla falan öyle hatır gönül işi ile yapılmaz.. Adam gibi bir ücret isteyin verirse üzerinde çalışın ve hiç bir söz ve garantide vermeyin...
    7. Mükellefler işlerine geleni çok iyi hatırlarlar işlerine gelmeyeni hayatta hatırlamazlar..
    8. Bu sözlerimi yanlış anlamayın.. mutlaka mükellefiniz iyi birisidir ama işin içine para ve çıkar girdimi iyinin bir anda değiştiğini görüyorsunuz..
    9. Bu sözleri meslekde 32. yılını tamamlamış ve bu yıl sonu emekli olacak bir arkadaşınız olarak yazıyorum..
    10. bu yazdığınız hikayeleri çok hallettim ben.. karşılığında sadaka gibi bir şeyi zor aldık.. en ufak bir hatada işi bilmeyen, sahtekar üçkağıtçı konumuna düştük..
    11. bu nedenle profosyenelce davranın, hesabınızı yapın. bir ücret belirleyin. bu işi bu rakama takip eder sizi en az cezayla kurtamaya çalışırım deyin.. kabul etmezse taviz vermeyin.. Alıp gidecekse normal işletmesinin defterlerinide alsın gitsin. inanın uzun vadede siz karlı çıkarsınız.. Aylarca uğraşırsınız.. en az cezayla halledersiniz.. işin sonunda paraya geldimi.. ne yaptın iki tane beyanname bir dilekçe hazırladın der.. Marketçinin 2 kilo patetesinin, lokantacının bir porsiyon kuru fasulyenin değeri vardır ama sizin emeğinizin değeri yoktur.. çünkü işin başında değerini belirlemediniz..bütün mesele burda.. İşleri iyi iken size fazla muhasebe parasımı veriyorda, böyle sorunlar olunca bedava halletmeye çalışıyor...

Selamlar Kardeşim...Edited by: özkan
    sözkan

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    Ağzına sağlık sayın özkan. Aynı fikirdeyim. Mali müşavirlerin paralarını bile ödemiyorlar. Ben buna kul hakkı derim, büyük ahlaksızlık derim.