Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SİGORTALI HESAP FİŞİ

Üye
    Arkadaşlar bir mükellefimin yanında işçi 05.09.2012 tarihinde işe başladı.EYlül ayından 26 gün primi gözüküyor.Bu işçi 01.10.2012 tarihinde iş kazası geçiriyor.Fakat Bizim haberimiz yenı oluyor ve iş kazası anında jandarma veya polis rapor tutmuyor.Ve normal olarak Bizde sigortaya bildirimini 3 gün içinde yapamıyoruz.18.10.2012 tarihinde sigortaya bildiriceğiz.Fakat bu işçi bugun hastanede sigortası 26 gün gözüktüğü için sigortadan yararlanamıyor.Hesap fişi girişini yaptık ama sistemde yıne sıgortadan yararlanamıyor mesajı verıyor..Fakat hesap fişinde eylul ayından 26 gun ekım ayından 1 gün prim gösterdım çünkü ekım ayında doktor 26 gün rapor vermış.İşçi kazası ile ilgili bildirimler yarın yapılcak ama işçinin sigortadan yararlanması için ne yapmalıyız...

Yeni Üye

İşçi hastaneye yattığında mutlaka yatış da iş kazası denmiştir o yatış raporu ile gerekli bildirimlerini yapmalısın.
    G.BATOK

Üye
    evet raporda işçi kazası yazıyo ama bugun ulaştı elıme rapor yarın işverenle beraber girişini yapıcam internetten daha sonra girişi yaptıktan sonra hesap fişini doldurup internetten yollasam prim günleri 30 gün olmasa bile sigortadan yararlanabılecek mı ???

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    yararlanması gerekirr diye düşünüyorum..ayrıca siz iş kazası için geç bildirim yapmış olacaksınız bu ayrı bir müeyyide ayrıca 01.10.2012 de iş kazası olmuşsa sizin neden haberınız olmuyor demekki bir kopukluk var sonuçta herhangi bir cezai müeyyide esnasında işveren sorumludur...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Ziyaretci
    iş kazası olduğu için yararlanır.

Ziyaretci

Ahmet Bey, bizde haziranda iş kazasını geç bildirmiştik. sisteme 10 gün sonra giriş yapmak zorunda kalmıştık, işçi hala raporlu. 45 günde bir hastaneye başvuruyor maalesef. 3 aydır eksik gün bildiriyoruz, herhangi bir sıkıntı yaşamadı işçi , bir an önce sisteme girmekte fayda var diye düşünüyorum..geçmiş olsun..

Üye
    Teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için ayrıca iş göremezlik belgesındekı 26 günlük raporu rapor bitiminden 5 gün sonra sisteme tekrar girmem gerekıyormu yoksa iş kazasını girerken bana raporu sorcakmıdır.