Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ŞUBE ADRES DEĞİŞİKLİĞİ VE AYNI ŞUBE YENİ AÇILIŞ

Hybrid View

Yeni Üye
    Merhabalar,

Bizim şöyle bir sıkıntımız var, Ankara yeni bir turizm acentacılığı şubesi açıcaz ama turizm acentası olduğu için TURSAB tan turizm acentası belgesi almamız gerekiyor. Bunun için ya yeni bir şube açılış evrağı alıcaz TURSAB dan yada varolan TURSAB belgesini ancak bağlı bulunduğumuz ticaret odasına bildirerek şubenin adres değişikliğini yapmamız gerekiyor TURSAB bu şekilde istiyor yani tek belge ile iki veya daha fazla şube çalıştırmayalım diye. Şu anda adres değişikliğini yapacağımız şube merkez binamızda başka bir katta yer alıyor ve biz burayı tabiki kapatmak istemiyoruz buraya departman olarak devam edip ayırmak istiyoruz. İşlemi yapmak için kararda ne yazmamız lazım yada hem adres değişikliği hemde yeni şube açılışımı vermemiz gerekir vergi dairesine nasıl bildirim yapıcaz? [img]smileys/smiley5.gif[/img]
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. [img]smileys/smiley20.gif[/img]

Müdavim Üye
    Sorunuzun anlaşılabilen kısmı için,adres değişikliği veya şube açılışı iki ayrı işlemdir.İki ayrı karar gerekir.Karar alınıp noter tastikinden sonra vergi dairesine bildirim yapabilirsiniz.(V.D.'ne Tic.Sicil Gazetesi sonradan'da verilebilir.)

Yeni Üye
    tesekkur ederim yanitiniz icin tmm bende sizin dediginiz gibi biliyorum ama ben adres degisikligi yaptim vd ve tic sic verdim hemen gerekiyor neden Tursab yani turizm bakanligina sicil gazetesinin yayinlama suretini vermem lazim belgeyi onaylatmam icin ama vd kapanis yoklamasina geldiginde bakti sube acik bununla karsilasmamak icin ayni anda adres degisikligi ve yeni sube isinin kararini yazip yeni sube tescili yapmamiz gerekir galiba degilmi? bununla ilgili sikint yasarmiyiz ve nasil yasariz kisaca hem degisiklik hemde yeni sube isini ayni anda yapmamiz dogru olur dimi.