Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gurbetçi Kira Geliri

  1. #1
    Müdavim Üye Canbolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    13.Aralık.2007
    Mesajlar
    612


    Değerli arkadaşlar, yurtdışındakendi işiyle iştigal edenbir vatandaşın Türkiyede işyeri kira gelirleri var ve hepsinden stopaj yapılıyor ve ilgili kiracı stopajı ödüyor. Fakat gurbetçi vatandaşın aynı zamanda Türkiyede ikametgah adresi var ve izine geldiğinde bu adreste kalıyor. Kendisi işveren olduğu için istediği zaman Türkiye ye gelip geri dönüş yapabiliyor. <div></div>Şimdi bu vatandaş dar mükellef kapsamına girer mi?<div></div>GVK madde 86/2 ye göretevkif edilen gayrimenkul kira gelirlerindenbeyan verme zorunluluğu yokmudur? <div></div>Türkiyede ikameti olması dar mükellefiyetliğini ortadan kaldırır mı?
    S.M.M.M.Metin Canbolat

  2. #2

  3. #3

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •