Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anonim şirket genel kurulu?

Müdavim Üye

Anonim şirkette genel kurul
    Hazirun Cetveli: Ortakları ve temsil edilme dumunu gösterir (Birnevi genel kurulun yoklaması gibi)
    Murakıp Raporu: ETTK da denetçi murakıplardı ve firmanın faaliyetlerini denetliyordu ve olağan genel kurulda o yılın faaliyetlerinin denetimi sonucu yazdığı rapordu
    - YTTK ya göre murakıplık kalktımı? Eğer kalktı ise yerine ne geldi? Bağımsız denetim belli ölçekli firmalara sadece zorunlu olacak ancak bağımsız denetim zorunluluğu olmayan A.Ş.lerde murakıplık görevini kimler veya yerine ne olacak?
    Genel Kurul Toplantı Tutanağı: Genel Kurulun Nerede Yapıldığı, Kimlerin Katıldığı, Görev Dağılımı, Kurulların İbra Edilmeleri gibi Toplantıda yapılan tüm işlemleri belirtir ve Bakanlık Komiseride İmzalar
    - Bakanlık Komiseri YTTK ile eskiden olduğu gibi görev alması zorunlumudur?
    Genel Kurul Toplantı Gündemi: Genel Kurulda neler yapılacağının madde madde belirtildiği yani toplantının içeriğinin yazılı olduğu yazıdır ve sadece yönetim kurulu başkanı imzalar
    Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu: İlgili yılla ilgili faaliyetin ne şekilde geçtiği ve neler beklendiğinin belirtildiği ve de yönetim kurulu başkanının imzaladığı rapordur
    Not: Pay sahipleri isterlerse kendileri yada vekaleten başka biriside temsile yetki verebilirler
    Bu bilgilerde hata var mı? ve Sorularımın cevabı nedir? Ayrıca eklenecek yada çıkarılacak veya sıralama nasıl olmalıdır?
    Saygılar

Müdavim Üye

??