Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MUHASEBEMİ KENDİM TUTABİLİRMİYİM?

Müdavim Üye
    ELEKTRONİK BEYANNAME GÖNDERME TALEP FORMU

3568 sayılı Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu
    uyarınca çıkarılan tebliğlere göre aktif büyüklükleri veya net satış hasılatlarının belli bir tutarın
    üzerinde olması nedeniyle, beyannamelerini meslek mensubuna imzalatmak zorunluluğunda bulunmayan
    mükellefler uygulamadan yararlanabilmek için, bağlı bulundukları vergi dairelerine "Elektronik Beyanname
    Gönderme Talep Formu"nu doldurarak müracaat etmelidirler.

https://ebeyanname.gib.gov.tr/gerekliBelgeler.html

Yukarıdaki adresteki açıklamaya göre belirlenen kriterleri geçmeyen mükellef kendi defterini tutup beyannamelerini internetten onaylayabiliyormu???
    [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Moderatör
    Nereden
    İstanbul

Hayır

Müdavim Üye
    Evet

Müdavim Üye
    HAYIR
    MARİFET İLTİFATA TABİDİR....

Müdavim Üye
    Başka fikri olan yokmu? Arkadaşlar şaka bi yana evet mi hayır mı. Bende tutulabildiğini duydum emin olmak istedim. Eğer doğruysa yazık diyorum.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Evet
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Ziyaretci
    bunlar tam ymm ile tasdik sözleşmesi yapanlar değilmi

Ziyaretci

vergi dairesindeki memur zorluk cıkarabilir ama işletme defteri isen zorunluluk yok beyannamelerini kendin yollalayabilirsin

Ziyaretci
    arkadaşlar dikkat ederseniz belli bir tutarın üzerinde der yani altında demiyor benim bir mobilyacı müşterim vardı kendi şifresiyle gönderirdik 01.01.11 veya 01.01.12tarihi itibariyle kaldırıldığını söyleyerek sicil servisi şifresinden beyanname v.s. gönderme yetkisini kaldırdı şimdi kendi şifremizle gönderiyoruz

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    https://www.mustafagulsen.com/forum/forum_posts.asp?TID=89986&amp;PID=487991<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />