Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sgk hk. çok lütfen yard.

Hybrid View

Kıdemli Üye
    Selamünaleyküm sorum şekilde

Mükellefimin hemn 5510 sayılı kanuna tabi hemde 6111 sayılı kanuna tabi işçileri mevcut. 2012 / 08 döneminde 5510 sayılı bildirgeyi verdim ancak 6111 sayılı kanuna tabi ( bir kişi ) olan birdirgeyi vermedim ve bunun şimdi farkına vardım . sonuç olrak ben düzeltme yapim mi yoksa kurumun yakalamasını mı bekleyeyim. 8 aya hiç birşey yapmadan 9 ayın bildirgesini 6111 sayılı verip daha sonra 8.aya ait bildirgeyi versem indirimlerim yanar mı ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

Kıdemli Üye
    ?

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    kurum aten tespit eder.siz verin bence.ama gecikmeli verdiğiniz için indirimsiz vereceksiniz.

Kıdemli Üye
    ok indirmsiz vereceğim ama demek istediğim 8.ayı vermeden 9.ayı 6111 li versem sıkıntı olurmu

Kıdemli Üye
    konu hakkında bilgisi olan lütfen bir yol göstersin bana cezasını ve indirmlerini mecbur ben ödicem ancak şuan ödemek istemiyorum bayramdan sonra o nedenle 9 ay bildirgyi versem indirimli şekilde ileride indirimlerim iptal olurmu ?

Kıdemli Üye
    yardımmmmmmmmmmmmmmmm

Ziyaretci

2011-45 nolu genelge

f) İşyerinin yasal ödeme süresi geçmiş prim, idari para cezası ve bunlara ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammı borcunun bulunmaması

Bu bağlamda, önceki aylardan kaynaklanan prim, idari para cezası ile bunlara iliĢkin gecikme cezası ve gecikme zammı borcu bulunmayan iĢverenlerin bir önceki aya iliĢkin aylık prim ve hizmet belgelerinden kaynaklanan prim borçlarını ödememiĢ olmaları halinde, e-Sigorta kanalıyla aylık prim ve hizmet belgelerinin 06111 kanun numarası seçilmek suretiyle gönderilmesine sistem tarafından izin verilse de, yasal ödeme süresi geçmiĢ prim borçlarının bulunması nedeniyle, söz konusu borçlarını ödemeden 06111 kanun numarasını seçmemeleri gerekmektedir

Ziyaretci
    Ve Aleyküm Selam,
    Vermediğiniz bildirgenin cezasına yanacağınıza 5510 indirim hakkını düşünmenize şaşırdım doğrusu verilmeyen bildirgelerinizi şimdi gönül rahatlığıyla verebilirsiniz tahakkuk tarihi önemlidir fakat i.p.c li ve 6111 siz vereceksiniz

Kıdemli Üye
    teş. ederim ayhan bey bu durumda öncelikle 8 aya ait bildirgeyi verip cezaları ödemek gerek.

Ziyaretci
    bana kalırsa 9.ayıda indirimli teşvikli her ikisinide verin ondan sonra 8.ayı verin sorun olmayacaktır.