Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: içki bedeli

Müdavim Üye
    müdürler yurtiçi ve yurtdışı seyahat giderleri yapıp hoyel vb faturalar getiriyorlar fatura şu şekilde
    yemek:124
    içki:125
    yekün:249
    %8 kdv 9,19
    %19 kdv:19,07 bu durumda içki bedeli gider olrak işlenir mi kdv ne olacak bu faura ne şekilde işlenecek teşekkürler

Moderatör
    Nereden
    İstanbul

iş ile ilgili ise gider yazılabilir ve kdv si indirilebilir.

Müdavim Üye
    Merakımı bağışlayın yalnız bu kadar ufak rakamlara kafa yoruyormusunuz gerçekten? eğer 28tl lik kdv ye kaldıysa bu şirket kapatsın gitsin.yerinde olsam görmezden gelirdim saygılarımla

Müdavim Üye
    Nereden
    Manisa/Soma

Alıntı Shadoows Nickli Üyeden Alıntı
    Merakımı bağışlayın yalnız bu kadar ufak rakamlara kafa yoruyormusunuz gerçekten? eğer 28tl lik kdv ye kaldıysa bu şirket kapatsın gitsin.yerinde olsam görmezden gelirdim saygılarımla
    [img]smileys/smiley32.gif[/img]
    SMMM Yücel ÜNAL - Soma/Manisa
    www.yucelunal.com

Ziyaretci
    arkadaşlar damlaya damlaya göl olur fakat burdaki rakam hiçte küçümsenecek bir rakam değil sizler bu olayı sadececkdv açısındandeğerlendiriyorsunuz fakat bunun ayrıca gider yönüde var kasanın şişme olayıda var adatıda var var da var yani

Üye
    Nereden
    ankara
    aslında içki, sigara vb.giderlerin kkeg olacağı veya gider olarak işlenemiyeceği yönünde herhangi bir kanun maddesi yoktur.
    ama benim şahsi fikrim bu tür giderler işle ilgili olamazlar,ikram edilme durumu haricinde bağımlılıktan da kullanılabilir.
    bu sebepten kendiside kdv side kkeg dir.ileride herhangi bir incelemede sıkıtı olmaması için ben çalıştığım hiçbir yerde bu tür giderleri giderleştirmedim.kkeg yazdım.
    Bora Gözükan
    Bora Gözükan