Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: is goremezlik raporunun girilmemesi

Yeni Üye

Merhaba,<div>Ekim ayının ilk haftası sgk tahakkuklarını kestim. Fakat dün mükellefimiz bir işçisinin raporlu olduğunu ve raporu bize göndermeyi unuttuğunu söyleyerek faks çekti. Rapor 22/09/2012'de başlıyor 01/10/2012'de bitiyor, 02/10/2012'de de çalışabilir tarihi yazıyor. Ben önceki sgk tahakkukunu iptal edip bu raporu girdikten sonrabu rapor bilgilerinin zamanında girilmemesinden dolayıceza ile karşı karşıya kalacağımız malum.İşveren , işçinin rapor parası almaya gitmemesi durumunda bu unutulma fark edilirmi diye sormakta. Ya da hiç bir şey yapmayıp sgk'nın fark edip bu raporu girmemizi istemesini mi beklemeliyim. </div>

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    hayır unutulmaz o.... geç girmek suçsa hiç girmemek daha da suçtur...ben girmenızı tavsiye ederimm ...farkedilirm diye bişy yok...hastaneden verilen bir raporun sgk ya süresinde ve süresi dışında bildirimde bulunup bulunulmadıgının takibatı yapılıyor....karar sizindir...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Yeni Üye

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Müştermiz raporun bize gelmesi gerektiğini bilmiyormuş, zaten raporu işçi zamanında getirmiş amaişyerinde unutulmuş. Geç te bildirsek, hiç bildirmesekte bu durumda cezayla karşı karşıya kalacağınıduyunca böyle söyledi. Ben de en azından Eylül ayında 1 hafta işe gelmedi eksik mi görünecek ne yapacağız diye bir telefon açıp sorsaydınız keşke deyince hiç bildirmeyip dahafazla ceza yemektense, geç bildirim vermeyi kabul etti.<div></div>.

Ziyaretci

mükellefimiz bir işçisinin raporlu olduğunu ve raporu bize göndermeyi unuttuğunu söyleyerek faks çekti diyorsunuz ve Müştermiz raporun bize gelmesi gerektiğini bilmiyormuş diyorsunuz burda bir çelişki var bilmiyorsa niye faxladı faxladı madem niye geç faxladı burda yapılması gereken raporu hiç dikkate almayın kurumla bu durumu görüşün gerekirse tebliğ ettirin ve tebliğden sonra rapor girişi yapın 9.ay bildirgesinide hiç oynamayın derim.

Ziyaretci
    kurum sizden yazı ile istemeden işlem yapmayın. size yazı yazılınca ek süre verilecek ve cezasız girebileceksiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    esnaf

Hastaneler tarafından onaylanan ve elektronik ortamda işverene gönderilen raporlar, işverene ait çalışılmadığına dair bildirim ekranına düşecektir. Söz konusu raporların, işveren tarafından istirahatin bittiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde çalışılmadığına dair bildirim girişin ekranından yapılması gerekmektedir. Sigortalıların geçici iş göremezlik ödemelerini alabilmesi için işveren tarafından e-sigorta yoluyla çalışamazlık girişi yapılmalıdır.

Çalışamazlık girişini e-sigorta yoluyla süresi içinde yapmayan işverenlere idari para cezası uygulanmaktadır. Mevcut uygulamadaki SGK tarafından uyarı yazısı gönderilmek suretiyle çalışmazlık bildirimi girişinin yapılmasının istenmesi ve 5 iş günü içerisinde bildirim yapılmaması halinde İPC uygulaması 31.12.2012 tarihine kadar devam edecektir. Yeni dönemde uyarı yazısı gönderilmeyecek ve e-posta sonucunda işlem yapılmadığı takdirde İPC uygulanacaktır

Yeni Üye

Yanıtlar için teşekkürler, kurumla görüşüp beklemek en doğrusu o zaman. Sayın Rota müşteri cezayı duyunca suçu atacak yer arar ya sizde de vardır böyle, biz bilmiyorduk kimse de bizi uyarmadı (aslında bu laf banaydı), bizim çocuk çekmecede unutmuş, şimdi eline geçmiş fakslamışdedi. Ben de en azından Eylülde işçinin bir haftadır gelmediğinin bilgisini verseydiniz ben sizi uyarıp,raporu varsaisterdim dedim... İyi çalışmalar..<div></div>

Yeni Üye
    4 gün rapor aldım ancak raporumu kaybettim.Elimde raporum olmadığı içinde işe gitmeye devam ediyorum.Kurumuma raporu vermediğim için sıkıntı çıkar mı acaba?

Yeni Üye
    Alıntı ramazan7878 Nickli Üyeden Alıntı

Hastaneler tarafından onaylanan ve elektronik ortamda işverene gönderilen raporlar, işverene ait çalışılmadığına dair bildirim ekranına düşecektir. Söz konusu raporların, işveren tarafından istirahatin bittiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde çalışılmadığına dair bildirim girişin ekranından yapılması gerekmektedir. Sigortalıların geçici iş göremezlik ödemelerini alabilmesi için işveren tarafından e-sigorta yoluyla çalışamazlık girişi yapılmalıdır.

Çalışamazlık girişini e-sigorta yoluyla süresi içinde yapmayan işverenlere idari para cezası uygulanmaktadır. Mevcut uygulamadaki SGK tarafından uyarı yazısı gönderilmek suretiyle çalışmazlık bildirimi girişinin yapılmasının istenmesi ve 5 iş günü içerisinde bildirim yapılmaması halinde İPC uygulaması 31.12.2012 tarihine kadar devam edecektir. Yeni dönemde uyarı yazısı gönderilmeyecek ve e-posta sonucunda işlem yapılmadığı takdirde İPC uygulanacaktır
    4 gün rapor aldım ancak raporumu kaybettim.Elimde raporum olmadığı içinde işe gitmeye devam ediyorum.Kurumuma raporu vermediğim için sıkıntı çıkar mı acaba?