Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KDV beyannamsi verilmemesi cezası

Yeni Üye
    2008 yılında serbest meselk erbabıydım. muhasebecim bir ay/döneme ait kdv beyannamesini vermemiş ve bana dün 680 tl ceza geldi.

Bu cezayı indirme, kurtulma, v.b imkanım nedir?
    Bu ihmalden dolayı muhasebecimin hiç mi sorumluluğu yok?
    Eğer yok ise ben ne diye muhasebeci tuttum? bu nası kanun, nası kurgu birisi bana açıklayabilirse sevinirim.

Müdavim Üye
    sayın tuaf, burada farkındaysanız hepimizi zan altında bırakıyorsunuz.. derdinizi ilgili mercilerde aramanızı tavsiye ederim. bu ülkedeki kanunlar hep biz muhasebecilerin karşısında emin olun...unutmayın hata insanlara mahsustur. o meslektaşımız bir hata yada unutkanlık yapmış olsa dahi bir siz bizi tutamazsınız, ikincisi burada bu tür yazı yazmanızıda kınıyorum... (veli göçerin binaları yıkıldı insanlar öldü ona neden o dedıgınız bu nasıl kanun bu nasıl kurgu dıye çıkıp sormuyorsunuz.)
    OLMAK YADA OLMAMAK İŞTE BÜTÜN MESELE BU!!!!!

Kıdemli Üye
    Bu sorularınızın cevabını eminim muhasebecinizde verebilir size. Hatasız kul olmaz her insan hata yapmış ve unutmuş olabilir, 2008 de sizin bulunduğunuz yerde e beyan vergi dairesinde varmıydı bilmem kağıt ortamnda falan verdiyse vergi dairesindede karışıklık olabililir.

Yeni Üye
    Sayın tuncel kale, ben bu foruma yardım amacıyla başvurdum. amacım muhasebecilere saldırmak değildir kesinlikle. ama kabul edersiniz ki durduk yere 680 tl ödemek insanı bir hayli kızdırıyor.. ne yapabilirim. yol gösterirseniz sevinirim.

sayın ademefe, muhasebecimi zaten odaya şikayet ettim. kendisi piyasada yok. bulunduğum yer ankara çankaya. internet ortamında işlemler yapıyordu şahıs. ne yapabilirim. yol gösterirseniz sevinirim.

Ayrca Kanuni olarak muhasebecilerin neden sorumlu olmadığını açıklayacak bir arkadaşımız olursa sevinirim. teşekkürler.

Üye
    Nereden
    Çanakkale
    MUHASEBECİ TUTMAK DİYE BİRŞEY YOKTUR. BU BİRİNCİSİ. AYRICA UNUTMAKTA İNSANLAR İÇİNDİR. MUHASEBECİDE İNSANDIR UNUTMUŞTUR. MUUHASEBE ÜCRETİNİZİ 12 AY İLE ÇARPTIĞINIZDA EMİNİMKİ MUHASEBECİNİZ YEDİĞİNİZ CEZAYI CEPTEN ÖDESEYDİ SİZDEN ALDIĞI ÜCRETİ ONU KARŞILAMAZDI.

Pit10
    S.M.M.M.

Yeni Üye
    Yardım olacak biri çıkar mı acaba?

Üye
    Nereden
    Çanakkale
    Durduk yere 680,00 TL ceza ödemek konusunda haklı olabilirsin. ama hem adam yok diyosun hemde muhasebecinin sorumluluğunu soruyorsun. bir kere o cezayı ödemekle yükümlüsünüz. sonra odaya bu konuyla ilgili başvurunuzu yapın. vergi dairesinden de sözleşmenizi tek taraflı fesh yoluna gidin. ama dediğim gibi ceza ödenecek, tek suçluda muhasebeci değil.

Pit10
    S.M.M.M.

Müdavim Üye
    eğer bir muhasebeci ofisinde yerinde telefonunda çıkmıyorsa siz baştan onunla çalışmakla ne kadar hata yaptığınızı anlamış olmanız gerekmektedir.ben burada 150tl işletme defteri tutarken aynı defteri 50tl ye tutabileceğini söylen meslektaşım mükellefi benden ç alarak gitti ve sonuç mu aynı sizin ki gibi cezalar yapacak birşey yok kendi düşen ağlamaz ucuz etin yahniside yavan olur.saygılarımla geçmiş olsun

Ziyaretci

muhasebe ücreti ödediginzde serbest meslek makbuzu aldınızmı?

Yeni Üye
    Bu ülkede alınacak dersler bitmez. teşekkürler. hayırlı günler dilerim.