Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KDV ler Uzarmı Arkadaşlar

Kıdemli Üye
    Nereden
    Malatya

bayram tatil süreleri kdv beyannamesini etkileyek bir tarihte olmadığından uzatılması söz konusu olmayacaktır.

Yeni Üye

bu konuyu vergi dairesi ile görüştük 24 ünde idari izin varmış haliyle idari izinlerde beyanname verme süresi uzamaz. fakat maliye bakanlığı bu konuda bi güzellik yapıp süreyi uzatabilir

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    kdv de fazla sıkıntı olmaz gibi ancak ba bs lere mutabakat almaya zaman kalmıyor. çoğu boş gidecek.sonra düzelteceğiz gibi

Müdavim Üye

Maliye bakanlığı önceden ilan etmeli diye düşünüyorum.Kavram karmaşası var.Ayrıca Otomatikman uzar diyen arkadaşlar var 24'ü işbaşı yapılıyor genel tatil söz konusu değil yani şu durumda vergi takvimindede belirtildiği gibi 24.10.2012 beynnamelerin son günü yani
    Çaresizseniz ÇareSİZSİNİZ...

Ziyaretci
    Bu kadar basit bir konunun bu kadar telaşla tartışılması çok ilginç geldi bana. Herhalde bazı arkadaşlar resmi tatiller ile vergi ödevlerinin ilgisini öğrenememişler. VUK na bakmalarını tavsiye ediyorum.

Müdavim Üye
    Sayın Balkanlı Vergi Ödevlerini burdaki herkes en az sizin kadar biliyordur şüpheniz olmasın,fakat beyn sürelerinin uzatılmasının istenmesinin neresi garip geldi size anlamadım.Sizin iş yoğunluğunuz az olabilir fakat bunu isteyenleri de hor görmemek gerekir diye düşünüyorum.Sizin tavrınız da banailginç geldi biraz aslında.burda illa uzasın diyen birinede rastlamadım burası bir forum ve uzarmı acaba diye istişara yapılıyor olay bundan ibaret sadece.

Ziyaretci
    Bende diyorum ki hiç uzatma kararı olmadan zaten 30 ekim e kadar uzuyor yetmez mi Tatil olmasaydı da Bakanlık uzatsaydı zaten 1-2 gün uzatacaktı. Bayram tatili dolayısıyla 30 ekime uzamaktadır. Bunu örneğin 5 kasıma uzatması mümkün değil de uzatsalar ne olacak ondan sonra geçiciler BA BS ler yok mu zincirleme sıkışıklık olmayacak mı eğer işler yetişmiyorsa bu forumlarda da aylardır tartışıldığı gibi başka sorunlar var demektir.

Ya herkes kapasitesinin üzerinde çok düşük ücretle iş yapıyor ya da 10 gün gezip işlere geç başlıyor her iki durumda da Bakanlığın yapacağı birşey yok herkes kendi işini kendisi ayarlayabilmeli her iki ayda bir uzatma talebi bu işin çaresideğil çare başka yerlerde o da burada tartışılmaktadır.Edited by: Balkanlı 71

Müdavim Üye
    eğer sizin dediğiniz gibi olsa idi vergi takviminde 30.10.2012 yazardı.karmaşa burda zaten bizde bunu istişare ediyoruz,bana görede uzamaz çünkü 24.10.2012 genel tatil ilna edilmemiş durumda.uzaması için maliye bakanlığının müdahale etmesi lazım kendiliğinden uzamaz diye düşünüyorum.varsa kesin bilgi paylaşın öyle ise.

Ziyaretci

19 Mart 1981 Tarihli Resmi Gazete
    Sayı: 17284
    ULUSAL BAYRAM VE GENEL TATİLLER HAKKINDA KANUN

Kanun No : 2429
    Kabul Tarihi : 17.03.1981

MADDE 1 - 1923 yılında Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim günü Ulusal Bayramdır. Türkiye'nin içinde ve dışında Devlet adına yalnız bugün tören yapılır. Bayram 28 Ekim günü saat 13.00'ten itibaren başlar ve 29 Ekim günü devam eder.

MADDE 2 - Aşağıda sayılan resmi ve dini bayram günleri yılbaşı günü genel tatil günleridir.

A) Resmi bayram günleri şunlardır:

1. (20.4.1983-2818 s.k. m.11. ile değişik) - 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'dır.
    2. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı günüdür.
    3. 30 Ağustos günü Zafer Bayramıdır.

B) Dini bayramlar şunlardır:

1. Ramazan Bayramı; Arefe günü saat 13.00'ten itibaren 3.5 gündür.
    2. Kurban Bayramı; Arefe günü saat 13.00'ten itibaren 4.5 gündür.

C) 1 Ocak yılbaşı tatilidir.

Şimdi anlaşıldı telaşınız siz Ulusal bayram ve genel tatil kanununa da bakmamışsınız veya bilmiyorsunuz. 24.10.2012 günü saat 13,00 ten itibaren resmi tatildir. Umarım şimdi sizi ikna edebildik.

Müdavim Üye
    kimsenin telaşlandığı filanyok üstadsen bi sakin ol bence.ayrıca yarım gün tatil. kaldıki bu muallak bir durum tamammı. resmi tatil zaten önceden belli bir durum. o halde idare neden takvimde 24.10.2012 son demiş bunu açıkla o zaman. ki vergi takviminde hafta sonuna yada bayrama denk geldiği durumlarda muhakkak ilk iş günü son gün olarak görünür,Burda bilmiyosun tartışması yapmıyoruz ki sen buralara çekiyosun.benim görüşüm de saygı duyarım ama bilmiyosun sen işte böyle demek bana pek doğru gelmedi.