Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: defter belge isteme

 1. #1
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  06.Eylül.2006
  Nereden
  Şanlıurfa
  Mesajlar
  336


  merha üstadlar,<div>a şirketimizin 2007 yılı defter belgeleri istenmektedir.daha önceden tahriyat öncesi uzlaşma yapan arkadaşlar var ise bu konu hakkında ki fikirlerini almak isterim. dosyaları teslim ettikten sonra tarhiyat öncesi uzlaşmaya girsek daha mantklımıdır. cevaplar için şimdiden tşkler. </div>
  rençber

 2. #2
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  08.Nisan.2009
  Mesajlar
  1,109
  Tabi ki avantajlıdır. Kaybedecek bir şeyiniz olmaz en azından.

  Uzlaşmanın oluşmaması halinde dava açma hakkınız kaybolmaz. Ama uzlaşma komisyonu kararının size tebliğinden sonra dava açma süreniz 15 gündür.

  Bir de dikkat etmeniz gereken başka bir hususta; uzlaşmaya gider ve uzlaşamazsanız, artık 376. madde hükmünden faydalanamazsınız.

  Uzlaşmaya varırsanız uzlaşma kararları kesindir ve dava yolunu kaybedersiniz.

 3. #3
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  25.Haziran.2008
  Mesajlar
  215
  2007 yılı incelemesi ise tarhiyat öncesi uzlaşmanın hiçbir faydası olmaz kaldı ki zamanaşımlı bir iş olduğundan takdire sevk işlemide hukuki olmayacaktır.Dolayısı ile kesinlikle tarhiyat öncesi uzlaşma talep etmeyin.Bırakın inceleme yapılsın zaten bu kadar kısa bir süre içinde sağlıklı bir tarhiyat raporu hazırlanamaz.

 4. #4
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  06.Eylül.2006
  Nereden
  Şanlıurfa
  Mesajlar
  336

  üstadlar defter ve belgeleri bugün müfettişe teslim ettik, 74872,50 kdv hariç fatura alış firmasının sahteci oldugu tutanak da yer aldı alışlarımız ile ilgili 2 adet faruraya banka yolu ile ödeme yapıldıgı tutanak a geçti, kdv matrahı artırımında bulundugumuz için kdv den bişey çıkmayacak şirkete, faturalrında şirket 2009 da devr alındıgı için sahtemidir degilmidir bilmiyoruz şimdilik. diyelim üstadlar faturların sahte olması halinde ne kadarlık bi cezaya gireriz tarhiyat öncesi uzlaşmayada gireriz dedik faturalarınız sahte dedikten sonra. alınan 4 faturadan 2 si banka yolu ile ödemesi yapılmış, degerli görüşlerinizi bekliyorum. saygılarımla
  rençber

 5. #5
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  25.Haziran.2008
  Mesajlar
  215
  Tarhiyatı beklemenizde fayda var öte yandan tarhiyat öncesi uzlaşma yaptığınızda belki de terkini gerekecek bir vergi inceleme raporunu ve rapordaki tenkitleri boş yere kabul etmiş olacaksınız.Dolayısı ile tarhiyat öncesi uzlaşma sadece inceleme elemanı ve idarenin faydası dışında size hiç bir yararı olmayacaktır.Ayrıca her olay kendi içerisinde değerlendirilmesi gerekmektedir.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •