Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Peşin kira ödemesinde Muhtasar

Müdavim Üye
    Sadece kira ödemem var. Ağustos ayında Aralık ayına kadar olan bütün kira ödemelerini banka üzerinden yaptım. Bu dönem muhtasarda hepsini bildirirsem. 10.,11.,12. aylara ait muhtasar beyannamesini bildirmeyecek miyim? Bilgilendirmeleriniziçin teşekkürler.

Müdavim Üye
    Nereden
    İŞVEREN
    kira ödemesi olduğu anda stopaj tahakkuk eder. fakat giderleri ait olduğu aylara işlemeniz gerekir. 10.11.12 aylarda kira bildirmenize gerek yok.

Müdavim Üye

4. dönem muhtasar beyannamesini göndermeme gerek yok mu?

Kıdemli Üye
    Nereden
    Afyonkarahisar
    12 ayın tamamını öncekilerde bildirmişseniz dilekçe verip beyanname göndermeyin. Dilekçe zorunluluğu olmadığını ifade eden üstadlarımız da var ama bir dilekçe elimize yapışmaz.
    İz arayanın da izi kalır yollarda...

Müdavim Üye
    Nereden
    İŞVEREN
    ben boş da olsa veriyorum
    çünkü ileride mükellefin ilgili döneme stopaja tabi bir durumu çıkarsa beyanname cezası 1.170,00 tl bunun yerine 22,85 tl ödesin kurtulsun.

Müdavim Üye
    daha 10.ayın ortasında iken 10-11-12. aylara ait muhtasar beyanname göndermemeyi nasıl tartışıyorsunuz arkadaşlar, muhtasar beyanname sadece kiradan ibaretmiş gibi yazmışsınız ama enazından hiç serbest meslek makbuzu da mı kesilmiyor mükellefe?

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sayın haznedar doğru söylüyor... şimdiden adını koymak doğru değil.. 3 ayda hiçmi s.meslek tahsilatı yapmayacaksınız.. azda olsa bir makbuz kesip muhtasarı vermek doğru olur diye düşünüyorum...
    sözkan

Kıdemli Üye

Merhaba üstadlar
    bankadan ödenen kiralarda muhtasar kısmında ödemeye ait belgenin türü ne olmalıdır.
    Anca günahlara sokar istanBUL.

Kıdemli Üye

haznedar abim dogru sölüyor.bu adamın serbest meslek makzbuzu yokmu bedavamı tutuyor bedava tutuyorsa bu da sorun cunku bedava tutulmaz.ayında ver sernde stopajını ne olcak yani bir beyannamenin ne zorlugu var.hata yapmakdansa dogru yapmak daha kolay .

Kıdemli Üye
    .
    Anca günahlara sokar istanBUL.