Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MALİ MÜŞAVİRLİK Mİ GELİR UZMANLIĞI MI

Yeni Üye
    Nereden
    TÜRKİYE

Arkadaşlar smmm stajyeriyim Gelir Uzmanlığı sınavlarına girmeyi düşünüyorum neyi yavsiye edersiniz...

Kıdemli Üye
    Nereden
    S.M.M.M.
    süpersin aynen devam. yol yakınken kurtar kendini
    GAYRET BİZDEN SEBEP ALLAH (C.C.)TAN

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Mali müşavirlikden uzak dur kardeşim.. Benim oğlumda aynı senin gibi.. günde 5 vakit başının etini yiyorum.. uzak dur uzak dur, ben çektim bari sen çekme.. git.. mali müfettişi, banka müfettişliği vb. sınavlara gir.. oda olmazda kpss ye gir memur ol... Mali müşavir olmada ne olursan ol... diyorum... Hayatı ve yaşamayı seviyorsan uzak dur. meslekten.. Sahipsiz şamar oğlanı mesleği bu meslek kardeşim.. Stajerim diyorsun.. kendin gözlemlemiyormusun mesleğin halini..
    sözkan

Kıdemli Üye
    Alıntı özkan Nickli Üyeden Alıntı
    Mali müşavirlikden uzak dur kardeşim.. Benim oğlumda aynı senin gibi.. günde 5 vakit başının etini yiyorum.. uzak dur uzak dur, ben çektim bari sen çekme.. git.. mali müfettişi, banka müfettişliği vb. sınavlara gir.. oda olmazda kpss ye gir memur ol... Mali müşavir olmada ne olursan ol... diyorum... Hayatı ve yaşamayı seviyorsan uzak dur. meslekten.. Sahipsiz şamar oğlanı mesleği bu meslek kardeşim.. Stajerim diyorsun.. kendin gözlemlemiyormusun mesleğin halini..

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    Hiç tereddüt etme, Gelir Uzmanlığını seç...
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Müdavim Üye
    Kesinlikle meslekte kalın...

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana

Bu sizin seçiminiz ve yolunuz olacak.
    Ben 1999 da mesleğe girdiğimde çok güzeldi. Tam bana göre meslek deyip stajımı başlattım 2002 de. Ama bugün dönüp baktığımda HATA MI yaptım acaba diye düşünmediğim zamanlarda olmuyor değil.
    Hükümet Teknolojiyi kullanma adına bizlere çok fazla yük yükledi. Artık bu yükü nereye kadar taşırız bilmiyorum. Ha belki Yusuf Aleyhisselamın rüyasındaki gibi 7 yıl yokluk 7 yıl bolluk olacak onu Yüce Mevlam bilir. Ama durmak yok yola devam...

Edited by: ilkersorar

Müdavim Üye
    gelir uzmanlığını geç başarabilirsen denetim ağırlıklı kısımlara yönel.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    zamanında benim böyle fırsatım olmadı... olsaydı hiç düşünmeden o zamanki adıyla denetmenlik seçimim olurdu... sırf bu yüzden de bilirkişiliğe başladım zaten... ama denetmen olmayı gerçekten çok isterdim...
    benim seçeneğim yoktu...

eğer sizin varsa ve yol ayrımındaysanız iyi düşünün ve verdiğiniz kararın ardından sonuna kadar gidin....

Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Üye

Hiç Teredütsüz Sabaha kadar Gelir uzmanı oynar,maalesef geldiğimiz noktada mali müşavirin attığı taş ürküttüğü kurbağaya değmiyor, insanların hayyatn beklentileri farklılık arz eder, benimönümde sizin gibi bir seçenek olsaydı kesinlikle gelir uzmanlığını seçerdimm...
    Ne zaman nokta gibi hissetsem, Anlamlı bir cümlenin sonunda buluyorum kendimi.