Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E-İlişiksizlik Uygulaması

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sayı : B.13.2.SGK.4.34.00.00/
    Konu : E-İlişiksizlik Uygulaması

İhale konusu işler ya da özel nitelikteki inşaat işleri ile ilgili teminat iadesi ya da ilişiksizlik belgesi talebinde bulunan işverenlerimiz öncelikle iş bitim dilekçesini elden ya da posta yoluyla Sosyal Güvenlik Merkezlerimize göndermekte ve bu taleplere istinaden Sosyal Güvenlik Merkezlerimizce ilgili makamdan ihale konusu veya özel nitelikteki inşaat işleri ile ilgili bilgiler istenmektedir.

Bu uygulama gerek Sosyal Güvenlik Merkezlerimiz gerekse işverenler yönünden emek ve zaman kaybı yaşanmasına neden olabilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu “e-İlişiksizlik Uygulaması” ile işverenlerin elektronik ortamda iş bitim dilekçelerini işlem gördükleri Sosyal Güvenlik Merkezlerimize gönderebilmelerine ve ilgili makamlara sunulmak üzere Sosyal Güvenlik Merkezlerimiz tarafından düzenlenen yazıları barkod numarası almak suretiyle ilgili makama ibraz edilebilmelerine imkân sağlanmıştır.

Bu uygulamadan yararlanmak isteyen işverenlerimiz Kurumumuz internet sitesinde yer alan E-SGK ekranından “Diğer Uygulamalar- İlişiksizlik Belgesi Başvuru” seçeneğini kullanarak ilişiksizlik başvurusu yapabilmektedir.

E-İlişiksizlik Uygulamasının kısayol adresi https://uyg.sgk.gov.tr/ilisiksizlikBasvurulari/index.jsp?sayfa=Login&Tab=0&grp=11 dir.

Bilgi edinilmesini ve gereğini rica ederim.

Ramazan YILDIZ
    Sosyal Güvenlik İl Müdürü

Ziyaretci
    İyi akşamlar,
    ilişiksizlik uygulamasına başvuran arkadaşlarımız varmı? süresi önceki uygulamaya göre nasıl herhangi bir sıkıntı varmı paylaşımlarını bekliyoruz..

Yeni Üye
    Ben ayrı ayrı üç işyeri için aldım ihale makamı ıslak imzalı istediler ayrı ayrı eskisi gibi yazı aldık işimizi öyle hallettik

Ziyaretci

Anladım, sistem tam uygulanabilir hale gelinceye kadar sanırım yine eski işlemlere devam edeceğiz, hatırlarsanız internetten vergi borcu yoktur uygulamasını idarelere anlatmak epeyce bir zaman almıştı.. şimdilik idare edeceğiz,problem çıkaran idareler muhakkak olacaktır ama kısa zamanda sorunsuz uygulamaya geçilecektir, iyi akşamlar..