Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: spk sinav sonuçlari

Müdavim Üye
    Nereden
    Samsun
    Spk sinav sonuçlari açiklanmiş arkadaşlar bilgilerinize...
    ESEZGIN

Müdavim Üye
    Rezil bir durumla karşı karşıyayım. Denetim 72 mevzuat 60 TMS 52 son sınavda tms 80 gerekiyor ve aralıkta son hak.SPK sınavının ne kadar rezil olduğunu hep beraber yaşayarak gördük.25 soruda 4 yanlış ama dikkat ederseniz 2 tane iptal olması gereken soru iptal değil.Genelde herkesin bu forumda paylaştığı mevzuattaki iptal sorulara bakarsanız 2 soru iptali doğru diğer 2 soruyu anlayamadım. Son sınava çalışsam bir dert çalışmasam bir dert.Bir de bu sınavı uluslararası standartlarda muadil görecekler.

Arkadaşlar siz de iptal sorularda hemfikir misiniz? Yani sınav kalitesi açısından.Ben zaten forumda KGK'nın yapması gerektiği ( belli bir kısmı klasik ) sürekli diyordum.Artık o sınava talimiz zorunlu olarak.Biri bana şunun cevabını verebilir mi? 25 soruda 4 yanlış.Nasıl bir sınavdır bu ya.ÖSS sınavında bu kadar soru iptal olsa curcuna çıkardı.Edited by: fatihgke
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Kıdemli Üye
    Nereden
    İZMİR
    SINAV SONUÇLARIM; DENETİM:72, TMS:64, MEVZUAT;68.... SON SINAVA SADECE DENETİMDEN GİRECEĞİM.HAKKIMIZDA HAYIRLISI....
    \"ALLAHIN GÜLLERİ YAKAMIZI BIRAKMASIN\" www.yarantr.com

Müdavim Üye
    Arkadaşlar ben dehanın kitaplarından çalıştım ve başarılı oldum bir sonraki sınava kalanlara şimdiden başarılar..
    Paylaş

Dün, 19:42 #382 mgulsoy

29
    72-64-76, ortalama 70,67. çok şükür Allahımmmmm....
    Paylaş
    Dün, 19:47 #383 alpetri

72 - 68 - 92. ortalama 77.33 !!! bitti çok şükür!!
    Paylaş
    Dün, 19:52 #384 guerlain

Standartlardan girmedim
    Mevzuat 80
    Denetim 84

Aralık ayında tek dersim var ortalama sorunum da olmayacak ama son sınav sıkı çalışmak gerek kazanan arkadaşları tebrik ederim
    Paylaş
    Dün, 19:57 #385 mohicans

SPK 64, Muhasebe Standartları 72, Bağımsız Denetim 92 Ortalama : 76
    Herkese başarılar.
    Paylaş
    İnsan, ancak çalıştığının karşılığını alır.
    Dün, 19:59 #386 EYLÜLDURU

60-72-80 bitti çok şükür..geçen sınavda mevzuattan 56 ile kalmıştım...Denetimi dehanın kitabından mevzuat ve standartları forumdaki notlardan çalıştım..
    Paylaş
    Ne zaman karanlık olsa, hatırla!<br />...ışık sende,<br />...kalbinde,<br />...bul onu!
    Dün, 21:43 #387 rkrlmaz

tek mevzuattan girmiştim 72 aldım. denetım 84 standartlar 72 spk mevzuat 72 )
    Paylaş
    Dün, 22:25 #388 394733

ooo herkes başarılı olmuş maşallh
    Paylaş
    Dün, 22:35 #389 394733

denetim 88
    mevzuat 72
    standrt 68

Bu bilgileri başka bir forumdan aldım. Arkadaşlar çalışan geçiyor. Fatih bey geçemediği için sınava rezil diyor. Fatih bey sen ya yeterince çalışmadın yada sen de denetçi mantığı yok. Çuvaldızı biraz kendine batır. Sistemi beraberce eleştirelim. Ancak dönüp te bir kendimize bakalım aynaya bakalım. Sınırlı da olsa meslektaşların geçtiği bir sınavı başaramayan kişinin oturup da standartlar hakkında hüküm vermesi bana pek mantıklı gelmiyor
    Saygılar

Müdavim Üye
    Şahin Bey ben size laf mı attım .2 hafta çalışmakla böyle oldu işte.Ben çuvaldızı kendime batırdım zaten batırmasan puanlarımı burda yazmazdım.Benim sorum 25 soruda 4 iptal soru.Önceki sınavlarda da böyle olmuştu.
    Geçene Hayırlı olsun.Ne diyebilirim ki başka.
    Şimdiden Denetim sürecinde hayırlı olsun diyebilirim.Bu arada KGK Başkanı Seyit Ahmet Baş'ın Anadolu Odaları'nın Sempozyumunu izlediyseniz ne demek istediğimi anlarsınız.2-3 yıl zaten denetim yok.Firmalara girip TFRS öğrenin diyor ben de firmalara başvurdum olursa biraz tfrs öğrenelim.Sonra da KGK sınavına gireriz olur biter.Zaten Lisansı alsam da kaç tane denetim firması var bu kotalara göre denetim yapacak.200 milyon ve 500 işçi sayısındaki firmalarda.Hadi KGK sınavına girecez de 1 yıl staj yapabileceğim veya diğer arkadaşların yapabileceği firma nerde.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye
    Ben KGK sınavını böyle mantığıkla değil aynen 8.nci direktifteki mantıkla olmasını dilerim.Hem test hem Klasik bölümler de olsun.(online anında sonuçları öğrenebileceğimiz merkezi sistemli bir sınav olsun)Sınavdan kaçtığımız yok.Forumda sürekli diyordum sınav olsun diye.KGK yapsın diye.Diyordum ya çok isteyince oluyormuş işte.Kısmet de KGK 'nın gerçek sınavıyla belgeyi almakmış.

Edited by: fatihgke

Müdavim Üye
    Fatih bey zaman zaman farklı görüşlerde de olsak bazen hakaret sınırına da gelsek bu forumda yazan kişiler olarak öncellikle meslektaşız dolayısıyla istesek de istemesek de kader birliğimiz var.
    Bence burrada sınırlı bir algı var. Denetim deyince 4 büyükler ve YMMler akla geliyor. Arkadaşlar şuanda spk tarafından yetkilendirilip faaliyette olan İstanbulda Ankarada İzmirde Bursada smmm bağımsız denetim kuruluşları var. Eğer spk lisansını almışsak yada alma sınırındaysak öncellikle onlarla bağlantı kuralım.
    Saygılar

Müdavim Üye

Ben kesinlikle hakarete getirmiyorum işi.Gerçekleri söylemeye çalışıyorum.Onuiçin deKGK Başkanı Seyit Ahmet Baş Antalyadaki Sempozyumundakimesleğimizle ilgili olanhikayesini iyi anlamamız gerekiyor.Ona göre muhasebeyi çözersek Denetim işini de çözmüş oluruz.Yönetmeliğin aşağı yukarı aynı şekilde çıkacağını söyledi.Öyle herkesin ümitle beklediği denetim işi yok.Firmların çoğuna da öncelikle TFRS uygulatacaklar yine denetime tabi olmayacak.YAni önce TFRS'yi öğreticez sonra bir ara denetime bakarız diyorlar.
    Etraftaki yerli denetim firmalarını diyorsanız da.200 milyon şartını ve 500 işçi şartını sağlayıp denetim yapabilecek yerli firma çok azdır hatta onların bu firmaları da zaten denetlediğini düşünüyorum.Kariyer net te araştırma yapıyorum denetim için.Bu kotadan sonra da ilan yok gibi.Zaten yeterince elamanları mevcut.Örneğin Deloitte sitesine girdim Bursa'daki yerine (5 yıl içinde 50 kişi lazım olacak diyor) Gerçkete de ümitle beklediğim olay bitmiştir artık.TFRS uygulayan firma olur da bizi ararlarsa başvurmaya çalışıcam.Edited by: fatihgke

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya
    ortalama 69,33

Ziyaretci
    arkadaşlar meslek munsubuyum, spk sınavına girmenin şartları nedir, sınavlar nerde, başvuru nereye yapılıyor ,sınava nasıl hazırlanmalıyız Edited by: ALDE