Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MUHATASAR BEYANNAME HK.

Ziyaretci
    Ağustos ayında kira ödemesi olan, şahıs işletmesi kişinin

muhtasar beyanında bildirilmemiş geçen senenin ağustos ayı bildirilmiş bu sene unuttuk şimdi farkettim.

bu ay eylül muhtasarında mı versem _? sizce en doğrusu ne yapılmalı _?

iyi çalışmalar

Müdavim Üye
    Nereden
    İŞVEREN
    eğer ağustos ayında bankada ödeme yapıldı ise ağustos ayına ek muhtasar verin. ödeme yapılmadı da siz muhtasarda beyan ediyorsanız eylül ayına vermenizde bir sakınca olmadığını düşünüyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    doğru olanı ağustos ayına dzlt vermek.

Kıdemli Üye

Ek muhtasar verebilmek için beyannameyi vermiş olmaları fakat beyanname verme süresinin geçmiş olmaması gerekiyor diye hatırlıyorum.<div></div><div>Ağustos ayına beyan vermek ancak düzeltme ile mümkün olur sanıyorum.</div><div></div><div></div>
    Panoya iğnelenen duyurular sebebiyle mesajlarımız kısa sürede ikinci sayfaya düşüyor, bir formülü yokmudur bu işin.

Üye
    ağostos ayına duzeltme vermlısınız yoksa daire onu bulur zaten

Kıdemli Üye
    Nereden
    Aksaray
    banka dekontu hangi ay ise ona göre verilebilr eğer geçen sene ağustos ise bu sene unuttunuz eylül ayında dekontu varsa eylül olur ekimde yatırıldı ise ekimde bile olur sadece maliye dekonta ilk resmi belge olan dekonta bakacaktır.

Ziyaretci

Peki düzeltme vermedenbu ay bildirsem çünkü mükellefin parası olmayabilir ve ödemesini bir ay sonra yapmış olabileceğinden yola çıkarak şimdi versem sanırım birşey olmaz diye düşünüyorum sizce

Ziyaretci
    dekont falan yok zaten gerçekte ödeme de yok sadece kağıt üzerinde yoklamasında ağustos yazıyor

ben düzeltmeyle uğraşmadan bu aynormal bildirecem

teşekkürler