Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şirket ortağının sigortalı olması

Kıdemli Üye
    Nereden
    NEVŞEHİR
    Merhabalar
    A.Ş. şirket ortağı hem bağkurlu hem sigortalı olabilir mi.sigortayı kendi şirketinde göstermek istiyoruz,şirkette çalıştığı için.

Ya rüzgar olursun ; savrulan yaprağa yön veren,yada yaprak olursun ;hayatın içinde savrulan.Tercih senin,ister rüzgar ol fırtınalar yaşatan,ister yaprak ol fırtınalar altında yaşayan...

Kıdemli Üye
    Nereden
    Aksaray
    Şu anda olmak istiyorsa kendi şirketinde sigortalı olmaz eger bağkur kaydı yaptırıp yatırmakta ise 4/a olmak isterse kendi şirketinde olamaz ama başka yerde 6111 e göre olabilir
    sadece 2008 yılında bazı şartlar dışında

1 Ekim 2008 önce BağKur yaptırmamışsa ve 1 Ekim 2008 tarihinden önce ortağı olduğu şirketten 4/a kapsamında sigortalı bildirilmeye başlamışsa
    bu tür ortak gün kaybı olmadan sigortalı olmaya devam eder

Kıdemli Üye
    Nereden
    NEVŞEHİR
    cevabınız için teşekürler

Ya rüzgar olursun ; savrulan yaprağa yön veren,yada yaprak olursun ;hayatın içinde savrulan.Tercih senin,ister rüzgar ol fırtınalar yaşatan,ister yaprak ol fırtınalar altında yaşayan...

Müdavim Üye
    Nereden
    İŞVEREN
    bence,
    anonim şirketlerde sadece yönetim kurulu üyeleri bağ-kurlu olacak. diğer ortakların bağ-kur zorunluluğu yok. eğer ortak şirkette çalışan birisi ise bunu sigortalı yapmak zorundayız diye düşünüyorum.

Müdavim Üye
    A.Ş.'lerde Ortak yönetim kurulu üyesi değilse sgk lı olabilir aynı şirkette