Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MESLEKİ SAYGINLIK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ.

Kıdemli Üye
    Herkes önce insan olarak birbirine karşı saygılı olursa bu tutum mesleğe de yansır.

Kıdemli Üye
    bizim int. faturamız sadece 61,50 TL böyle 150 müşteri olsa kesmezx adamı... Denetim Denetsin Denet-le

Ziyaretci
    avukatlarla smmm meslegi kıyaslanmamalı TÜRKİYEDE hukuk fakültesini bitirmeden avukat olan varmı..hukuk fakültesinin acık öğretimi varmı?hukuk fakültesi ünv giriş puanı ile işletme maliye gibi ünv giriş puanı kaç?

Müdavim Üye

Alıntı şükrüm Nickli Üyeden Alıntı
    avukatlarla smmm meslegi kıyaslanmamalı TÜRKİYEDE hukuk fakültesini bitirmeden avukat olan varmı..hukuk fakültesinin acık öğretimi varmı?hukuk fakültesi ünv giriş puanı ile işletme maliye gibi ünv giriş puanı kaç?
    Avukat olacak hukuk fakültesi mezunları;

1-Staj başlatma sınavına giriyormu ?
    2- Bir Avukatın yanında 3 yıl staj yapıyormu ?
    3- Stajın sonunda 7 dersden, yazılı olarak yapılan sınavlardan, başarılı olmak zorundalar mı ?

Bence şu anda Mali Müşavir olmak, Avukat olmaktan daha zor.

Ziyaretci
    Evet şu anda yeni olarak smmm olmak, ymm olmak çok zor. Ama kolay yoldan smmm ve ymm olmuş yaklaşık 80.000 meslek mensubu var. (Şu anda 88.000 meslek mensubu olduğu söyleniyor) Kolay yoldan ruhsat sahibi olanlar, fazla alın teri dökmeden ruhsat sahibi olanlar kıymetini bilmiyor. Kolay yoldan belge alanların devri kapanmadan, müşteri sınırlaması getirilmeden kısa dönemde en az on yıl fazla bir şey beklememek gerekiyor.Avukatların görevibir dava sonuçlanınca biter, doktorların görevi hastalık tedavi edilince biter. Bu meslek neredeyse mezara kadar gider. Gerek müşteri, gerek devlet bazında mesleki saygınlığı olan meslek mensubu arkadaşlar da var. Peki mesleki saygınlık sağlamış bu kişiler bununasıl sağlamış bir de ona bakmak lazım. Bu sitede hep sorunlu kişiler yazıyor, işini düzgün yapıp düzgün para kazananlar azınlıkta görünüyor, yada nasıl başardıklarını anlatmak istemiyorlar. Anlatanlara da kimse inanmak istemiyor. Kimse müşterinin, devletinbeklentilerinin çok çabuk değiştiğini, anlamak istemiyor. Saygınlık kazanmak isteyenler önce kendilerine saygı göstersinler.Giyim, kişisel bakım, mesleki yayın takibi, kişisel gelişim, müşteri ilişkileri yönetimigibialanlara yatırım yapsınlar.

Müdavim Üye

Alıntı deneme1 Nickli Üyeden Alıntı
    Evet şu anda yeni olarak smmm olmak, ymm olmak çok zor. Ama kolay yoldan smmm ve ymm olmuş yaklaşık 80.000 meslek mensubu var. (Şu anda 88.000 meslek mensubu olduğu söyleniyor) Kolay yoldan ruhsat sahibi olanlar, fazla alın teri dökmeden ruhsat sahibi olanlar kıymetini bilmiyor. Kolay yoldan belge alanların devri kapanmadan, müşteri sınırlaması getirilmeden kısa dönemde en az on yıl fazla bir şey beklememek gerekiyor.Avukatların görevibir dava sonuçlanınca biter, doktorların görevi hastalık tedavi edilince biter. Bu meslek neredeyse mezara kadar gider. Gerek müşteri, gerek devlet bazında mesleki saygınlığı olan meslek mensubu arkadaşlar da var. Peki mesleki saygınlık sağlamış bu kişiler bununasıl sağlamış bir de ona bakmak lazım. Bu sitede hep sorunlu kişiler yazıyor, işini düzgün yapıp düzgün para kazananlar azınlıkta görünüyor, yada nasıl başardıklarını anlatmak istemiyorlar. Anlatanlara da kimse inanmak istemiyor. Kimse müşterinin, devletinbeklentilerinin çok çabuk değiştiğini, anlamak istemiyor. Saygınlık kazanmak isteyenler önce kendilerine saygı göstersinler.Giyim, kişisel bakım, mesleki yayın takibi, kişisel gelişim, müşteri ilişkileri yönetimigibialanlara yatırım yapsınlar.

Sayın deneme1, sizin de hep bu sitede yazdığınızı hatırlatmak isterim. Öyle genelleme yaparak" bu sitede hep sorunlu kişiler yazıyor" demek ne derece doğru ? O halde sizde sorunlu birisiniz.

Edited by: Kusursuz_Fırtına

Müdavim Üye
    [QUOTE=deneme1] Evet şu anda yeni olarak smmm olmak, ymm olmak çok zor. Ama kolay yoldan smmm ve ymm olmuş yaklaşık 80.000 meslek mensubu var. (Şu anda 88.000 meslek mensubu olduğu söyleniyor) Kolay yoldan ruhsat sahibi olanlar, fazla alın teri dökmeden ruhsat sahibi olanlar kıymetini bilmiyor. Kolay yoldan belge alanların devri kapanmadan, müşteri sınırlaması getirilmeden kısa dönemde en az on yıl fazla bir şey beklememek gerekiyor.*Avukatların görevi*bir dava sonuçlanınca biter, doktorların görevi hastalık tedavi edilince biter. Bu meslek neredeyse mezara kadar gider. Gerek müşteri, gerek devlet bazında mesleki saygınlığı olan meslek mensubu arkadaşlar da var. Peki mesleki saygınlık sağlamış bu kişiler bunu*nasıl sağlamış bir de ona bakmak lazım. Bu sitede hep sorunlu kişiler yazıyor, işini düzgün yapıp düzgün para kazananlar azınlıkta görünüyor, yada nasıl başardıklarını anlatmak istemiyorlar. Anlatanlara da kimse inanmak istemiyor. Kimse müşterinin, devletin*beklentilerinin çok çabuk değiştiğini, anlamak istemiyor. Saygınlık kazanmak isteyenler önce kendilerine saygı göstersinler.*Giyim, kişisel bakım, mesleki yayın takibi, kişisel gelişim, müşteri ilişkileri yönetimi*gibi*alanlara yatırım yapsınlar.

Sayın Deneme

Bu sitede hep sorunlu kişiler yazıyor cümlesi kabul edilemez. Bir sürü hukuk sitesi var ilgili olan herkes orada yazıyor. Başına gelenleri paylaşıp bilgi ediniyor. Bu forumda tamamen bu özelliklere sahip bir forum bana göre sahip olduğum her şeye bu meslek sayesinde ulaşmış, belgesini bütün sınav ve staj şartlarını tamamlamış biri olarak özellikle de bu konu başlığı açan meslek mensubu olarak sorunlu olmadığımı mal beyanı ile devlete verdiğim vergi ile mi yoksa çalıştırdığım stajyer/personel sayısı ile mi belirtmem gerekiyor. BİZ diyebilmemiz için bu forumları kullanıp fikir beyan ediyoruz. Umarım sizinde BİZ diyebildiğimiz günler yakındır.

Üye

sayın deneme
    sen bu meslekte yenimisin bilemiyorum ama bence herkeste sorun arayan insan aslında sorunun kendisinde olduğunu bilir ama bunu başkalarına yamar durur. Yani bunca insan sorunluda birtek senmi sorunsuzsun. Bu forumun müdavim üyesi olduğunu görüyorum çünkü her girdiğimde mutlaka yazıların oluyor ve saygıyla okuyorumda sen biraz saygının topuzunu kaçırıyorsun neo yine 80000 kişi beleş aldı imasında bulunuyorsun. bana beleş aldın imasında bulunanın(Kim olursa olsun)alnını karışlarım ben önce 6 yıl staj gördüm. Paşalar gibi SM Belgemi aldım.Ve 5786 sayılı yasaylada Sınava girerek SMMM oldum. Bunlar Benim alın terim emeğimdir hiçkimse bana sen bunu beleş aldın imasında bulunamaz. Evet Çıkan her yasada mutlaka bu tür avantaj yakalayanlar olacaktır.Çünkü Müktesap hakkı diye birşey vardır. Vatandaş bunu kullandı. Bak Bizlere beleşçi imasında bulunursun ama öteki taraftan millet hamuduyla götürür onları görmezsin YMM ler 1 gecede hemen Denetçilikle ilgili 6335 sayılı yasayla kendi lehlerine çevirdiler. Ama Beleşçilikle itham ettiğin diğer 80000 kişi sayesindede 6353 sayılı yasayla istediğini elde eder veya elde edeceksin. Unutmaki 3568 sayılı yasayı bu insanlar çıkmasına sebep oldu. Sonuç olarak şunu demek istiyorum. Artık Lütfen butür yakıştırmaları bırakınız bu sitenin forum sayfalarının hepisini okuyor ve gerekirse katkıda bulunuyorum. Ama lütfen Forumun çizdiği çerçeve sınırlarını aşmayalım. Sevgilerimle.... Kalınız Sağlıcakla

Ziyaretci
    Bu sitede, ilk defa cengio rumuzlu kullanıcı nasıl başardığını anlattı kimse inanmak istemedi. Niye herkes başarılarını anlatmıyor.Bu gibi yazıların azınlıkta olduğundan bahsetmek istemiştim. Sorunlu kelimesi belki biraz fazla maksadını aşmış olabilir. O an, aklıma o kelime geldiği için kullandım.Sorunu olmayan insan yoktur, ben her zaman bardağın dolu tarafından bakarım. Her ne kadar sonunda hüsranla karşılaşsak da (yenittk gibi) bu sitede olumlu yazıların az olduğunu söylemek istiyorum.

Müdavim Üye

"başaran" insanın bu forumda ne işi olur ki. Gider güneyde tatilini yapar. Yurtdışına gider tatilini yapar. Gelip burda, mesleğin sorunlarıyla mı ilgilenir. Ayrıca bu devirde bu meslekte başaranlar zengin olanlar, toplam meslekdaşların % 10 unu geçmez. Bu asgari ücret tarifesi ile mi başaracağız "zengin" olacağız ?

Edited by: Kusursuz_Fırtına