Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Luca Form Bs/Ba

Kıdemli Üye
    Herkese iyi çalışmalar,
    Lucada Form bs hazırlarken toplamı 5000,00 geçen peşin satışları otomatik olarak form bs ekleyemiyorum.
    Örnek
    100.01 kasa2700,00(B)
    600.08 yurtiçi satışlar2500,00(A)
    391.08 Hes. kdv 200,00(A)

bunun gibi aynı firmaya iki adet satış olunca form bs de göremiyorum.
    Yardım ederseniz sevinirim.

İyi Çalışmalar
    Saygılarımla,
    Serkan CANKURTARAN

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ba ve Bs kutuları hangi durumlarda işaretlenir?
    Ba Bs formlarını sistemden otomatik olarak getirebilmek için fiş girişlerinde Ba Bs kutularını matrah hesapların karşılığında işaretlemeniz gerekmektedir. Mahsup fiş bilgileri ekranında ilgili cari hesabı seçerek tamam butonuna basmanız yeterlidir. Fişin içinde birden fazla matrah hesabınız varsa her bir matrah hesabı için Ba Bs kutusu işaretlenmelidir. Bunlar dışında herhangi bir hesapta Ba Bs kutusu işaretlenmeyecektir.

Fiş kasa ile kapatılacaksa Ba Bs formu açısından nasıl işlem yapılır ?
    Fişin hangi hesap ile kapatılacağı Ba Bs formu açısından önemli değildir. İlgili mal peşin de alınsa kredili de alınsa her matrah hesabın karşısında cari hesap kodu işaretlenmelidir.

Muhtelif hesapları içeren telefon elektrik gibi hesapların karşısında da aynı şekilde muhtelif adında açılan cari hesaplar mutlaka işaretlenmelidir.

umarım yardımcı olur,

Kıdemli Üye
    Efe--71 Cevabınız için teşekkürler ..
    Ancak her firma için cari hesap oluştur isem bu benim günlerimi alır. başka bir yolu olmalı bence ..
    Saygılarımla,
    Serkan CANKURTARAN

Kıdemli Üye
    Nereden
    izmir
    Her firma için cari hesap açmaz iseniz aynı firmalara yapılan bs tutarını aşan satışları atlarsınız, eğer ki firma aynı firmalara iş yapmıyor ise Sn EFE 71 in dediği gibi muhtelif alıcılar adlı bir cari hesabı seçebilirsiniz.
    Kolay gelsin