Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ücretsiz izinde işçi başka işyerinde çalışabilir m

  1. #1
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    25.Ağustos.2010
    Mesajlar
    2,259
    İşçi 10.10.2012-30.10.2012 tarihleri arasında ücretsiz izinde ve işverenin onayı ile bu tarihlerde başka işyerinde ssk lı olarak çalışmasında bir sakınca varmıdır?
    Ssk yönünden yoksa işveren zaten izin vermiştir

  2. #2
    Moderatör
    Üyelik tarihi
    26.Şubat.2009
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Mesajlar
    4,640
    Alıntı Osmanertan Nickli Üyeden Alıntı
    İşçi 10.10.2012-30.10.2012 tarihleri arasında ücretsiz izinde ve işverenin onayı ile bu tarihlerde başka işyerinde ssk lı olarak çalışmasında bir sakınca varmıdır?
    Ssk yönünden yoksa işveren zaten izin vermiştir
    İşveren zaten ücretsiz izin vermiş ise, bu durumda kişinin başka bir yerde çalışmasında sakınca olmaz. 5510 sayılı yasanın 4.maddesi nin 1.fıkrasının a bendi aşağıdaki gibidir.
    Dolayısıyla bir kişi birden fazla işverene bağlı olarak hizmet akdiyle bir den fazla yerde çalışabilir. SGK açısından sıkıntı olmaz.

    Sigortalı sayılanlar
    MADDE 4- (Değişik: 17/4/2008-5754/2 md.)
    Bu Kanunun kısa ve uzun vadeli sigorta kolları uygulaması bakımından;
    a) Hizmet akdi ile bir veya birden fazla işveren tarafından çalıştırılanlar,





    SAYGILARIMLA,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

    ***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •