Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: A.Ş HİSSE DEVRİ

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Merhaba arkadaşlar;<div>5 Hissedarlı bir A.Ş mükellefim var.Bu beş kişilik A.Ş yine şirkette ortak bulunan Tek kişiye devretmek istiyor.Notere gitmeden hisse devri yapılabilirmi.Prosedür hakkında bilgisi olan var ise paylaşabilirmi.Teşekkürler...</div>
    Canı yanan sabretsin,canı yakanda yanacağı günü beklesin...

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    A.Ş. in hisse senedi olmadığı durumlarda İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nce çıkarılmış genelge (4) gereği , imzaları noter tarafından tasdik edilmiş devir sözleşmesi, devre muvafakat edildiğini gösteren yönetim kurulu kararının noter tasdikli sureti ile ticaret sicil memurluğuna müracaat edilmesi gerekir. Aksi halde işlemler hukuken geçersiz sayılır.

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Teşekkür ederim ferhat bey.

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    Ferhat bey. Yeni TTK dada sanırım bazı şeyler değişmedi. Eski TTK da, Limited şirketlerde hisse devirlerinde noterden yapma şartı vardı. Aş lerde ise yönetim kurulu olmayanların devirlerinde noter şartı aranmıyordu. Yanılıyormuyum ?

noter onayı olmadan ticaret sicili müdürlüklerinde tescil yaptıramazsınız ayrıca şirket tek ortağa düştüğünde genel kurulda yönetim belirlendikten sonra müdürlüğe tescile gidişte ticaret sicili müdürü sizden anasözleşme tadili isteyecektir (yönetim kurulu sayısı maddes)

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

yani bu durumda hisse devir sözleşmesini noterden düzenliycez .doğrumudur üstadlar.

ticaret sicilinde tescil istersen noterden yapman gerekiyor ama tescile gerek yok dersen kendi aralarında karar defteriyle ve aralarında yaptıkları sözleşmeyle olur