Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TARHİYAT ÖNCESİ UZLAŞMA

Müdavim Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    SELAM ARKDAŞLAR,
    DAHA ÖNCE TARHİYAT ÖNCESİ UZLAŞMAYA GİREN VARMI.BENİM BÖLGEM TEKİRDAĞ.RAPORDA VERGİ VE CEZALAR TOPLAMI 1.000.000,- KISACASI RAKAM YÜKSEK.RAKAMLAR BÖYLE İKEN UZLAŞMADA VERGİDE İNDİRİM YAPARLARMI.TECRÜBE EDEN MESLEKTAŞIM VARMI ACABA.TEŞEKKÜRLER.

Müdavim Üye
    Vergi asıllarında genelde pek indirim yapılmıyor, cezalarda %80-90 indirim yapılıyor. Saygılarımla...

Kıdemli Üye
    Geçen sene ben girmiştim arkadaşım tarhiyat öncesi uzlaşmada seni zaten maliyeden çağırıyorlar. Denetmen başkanı iki tane denetmen vardı içerde. Bizim sahte faturadandı ama hem vergi ziyaa hemde ana paradan baya iyi bir indirim yaptılar. Zaten vergi ziyaa cezasında yüzde doksana kadar indirme yetkileri var.

Kıdemli Üye
    Bizde tarhiyat öncesi uzlaşma talebiyle, şirkete kesilen Özel usulsüzlük cezaları için uzlaşmaya giricez haftaya, Özel Usulsüzlük Cezalarında da %90 indirim yapılıyor değilmi?

Kıdemli Üye
    uzlaşmada vergi aslında indirim yapılmayacak diye bir kural yok, tamamen uzlaşmaya katılanların insiyatifinde olan bir husus, ama benim bugüne kadar tanık olduğum olaylardada gördüğüm üzere vergi aslındada indirim yapanlarda oldu.
    kolay gelsin