Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karar Örneği Yardım

Müdavim Üye
    oto araç servis hizmeti ile iştigal eden bir ltd mevcut adresinin yanındaki dükkanı kiralayıp aradaki duvarı açarak dükkanı büyütüp işine devam etmektedir.Yani şube değildir nasıl bir karar alıp tescil ettirmemiz gerekir saygılarımla

Ziyaretci

aynen devam edin bosa masraf yapmayın.duvarı yıktık diyorsunuz. mesele yok

Müdavim Üye
    Stopaja tabi vergi dairesine bildirim yapacağız? gazete tescili olmadan ltd'lerde işlem yapılmıyor diye biliyorum

Kıdemli Üye
    tescil istenmiyor karar yterli

Müdavim Üye
    Nereden
    Mali Müşavir
    Bağlı bulunduğunuz Vergi Dairesine Dilekçenizin ekinde Karar Sureti ve Kira Kontratını Damga Vergisi ödenmiş haliyle veriniz. Şube olmadığı için Ticaret Sicili Tesciline gerek yoktur.
    SORUNUN KENDİNDE OLDUĞUNU ANLAMAYAN İNSANLAR,
    ÇÖZÜMÜ BAŞKALARININ HUZURUNU BOZMAKTA BULUR.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Herhangi bir karar almanıza gerek yok. Bir dilekçe ve kira kontratı ile vergi dairesine yan taraftaki dükkanıda kiraladık ve işyerimize birleştirdik diye bildirmeniz yeterlidir..
    sözkan

Müdavim Üye
    atoyu aradağımda karar alıp adres değişikliği olarak tescil ettireceksiniz demekte şaşırdım kaldım şimdi ne yapacağım hakkında

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sayın shadoovs siz ne şu açıyorsunuz ne başka bir şey.. siz adresmi değiştiri,yorsunuzki adres değişikliği kararı alasınız..

hiç bir tescil ,işlemi yaptırmayın.. Dilekçesinize yan tarfdaki dükkanı kiraladık ve birleştirdik diye belirtin ve ekinede yeni kira kontratını ekleyin. ve bu aydan itibaren muhtasarda beyan ederek stapajını ödeyin.. Başka bir şeye gerek yok..
    İlla karar isterlerse.. dilekçeye yazdığınız gibi.. bir karar yazın yan tarafdaki dükkanın kiralanarak aradaki duvarın açılıp birleştirilmesine diye.. bu kararında tescline gerek yoktur. Noterden tasdik ettirip vergi dairesine vereceğiniz dilekçeye ekleyebilirisiniz..
    sözkan