Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: geçici vergi hk

 1. #1
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  20.Eylül.2011
  Mesajlar
  1,093
  slm arkadaşlar bir mükellef bir inşaat şirketinin taşeronu olarak elektrik işlerini yapiyor binanın. bu mükellef geçici vergi beyannamesi verilesmi gerekirmi 3 ayda bir. geçici beyanname hangi durumlarda verilmez.

 2. #2
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  20.Eylül.2011
  Mesajlar
  1,093
  verilmesi gerekirmi diyecektim.

 3. #3
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2011
  Mesajlar
  126
  Tasfiye halindeki kurumlar vergisi mükellefleri tasfiye dönemlerinde, basit usulde vergilendirilen gelir vergisi mükellefleri, yıllara sari inşaat ve onarma işi yapanlar, ücret geliri elde edenler, menkul ve gayrimenkul sermaye iradı sahipleri, zirai kazanç sahipleri, diğer kazanç ve irat elde edenler, kazançları vergiden istisna edilen serbest meslek erbabı, noter bulunmayan yerlerde Adalet Bakanlığı’nca geçici yetkili noter yardımcısı olarak görevlendirilenler geçici vergi ödemezler. Ancak yıllara sari inşaat onarma işi yapanlar ile geçici noterlik görevini ifa edenler, bu işlerinden elde ettikleri kazançları dışında kalan ticari veya mesleki kazançları nedeniyle geçici vergi ödemek zorundadırlar.

  Eğer mükellefiniz yıllara sari inşaat ve onarma işi yapıyor ise geçici vergi ödemeyecektir.

  Bunun yanısıra, basit usulde vergilendirilenler hariç ticari kazanç sahipleri, serbest meslek erbabı ve kurumlar vergisi mükellefleri geçici vergi ödemek zorundadırlar.Edited by: myaren

 4. #4
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  20.Mart.2011
  Mesajlar
  1,068
  yıllara sari inşaat veya onarım işi yapıyorsa bu işe ait kar zarar tesbiti yapmayabilir ( iş bitimine kadar ) ancak boşta olsa geçici vergi beyanı vermek zorundadır. ayrıca diğer faaliyetleri dolayısıyla gelir veya gideri varsa bunları geçici vergi beyanına dahil etmek durumundadır.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •