Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TAŞERON SGK

Ziyaretci

şirket başka bir şirketle taşeronluk sözleşmesi imzalayarak taşeron firma oluyor.biz taşeron olan tarafız.bu iş için yaklaşık 8-9 kişi çalışacak.taşeron firma ile ilgili ayrı bir sgk numarası almam gerekiyor herhalde.bunun için neler yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

Ziyaretci
    taşeronluk yapacağınız firmanın alt işvereni olarak numara alacaksınız.bunun için bağlı olduğunuz sgk dan taşeronlukla ilgilidoldurmanız gereken bir form var onu alın ve ekine koyacağınız evrakları sorun

Ziyaretci
    sağolun ben ozaman kurumu arayayım

Ziyaretci

peki taşeron olarak sgkdan açılış yaptırdığımızda işçi girişini hemn yaptırmak zorunda mıyız.henüz hangi işçilerin çalışacağıbelli değil sözleşmeye istinadenşifre alıp daha sonra işçi girişi yapabilir miyiz?ayrıca vergi dairesine herhangi bir bildirim yapılacak mı?

Müdavim Üye
    taşeronlar yani aracılar için 1 aylık süre söz konusu değildir
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Müdavim Üye
    vergi dairesine bildirim şayet iş konunuzda bununla ilgili bir bildiriminiz yok ise bildireceksiniz öteden beri aynı faaliyet gurubunda yaptığınız işle alakalı bir iş ise gerek yoktur
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Ziyaretci

anladım o zaman sözleşme tarihi sgk e şifre için başvuru tarihi ve işçi giriş tarihi mutlaka aynı tarihler olacak.konumuzla alakalı iş vergi dairesine bildirmeye gerek yok sanırım.ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

Müdavim Üye
    siz aracıda taşeraonda asıl işverende olsanız bence aynı gün sgk girişinizi yapınız başınız ağrımasın beni asıl işveren olarak sgk kayıt etti taşeron olamasın dedi sonra sen taşeronsun dedi bir aylık süreden dolayı cezas yedim sgk nın hatası yüzünden 3 500 tl ödedim.

Ziyaretci
    dün sgk dan taşeron olarak e-bildirge numarası aldım.3 işçi girişini yaptım.bizim zaten vergi mükellefiyetimiz var.benim sormak istediğim bundan sonraki süreci.aylık normal bordrolarını çıkartıyorum.stopaj olarak işyerinde çalışan diğer işçiler gibi aynımuhtasarda bildiriyorum.bunun için ayrı bir işkur şifresi almam lazım mı?başka dikkat edeceğim hususlar nelerdir.bir de işçilik hesabı falan yapacak mıyız? Edited by: denizsmmm