Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhasebeci sözleşmesinin bildirimsiz iptali?

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    20 ocak 2012 itibariyle dükkanımı vergi dairesi aracılığıyla kapattım. temmuz 2011 - 31/12/2011 süresi içerisinde muhasebeciliğimi yapan kişi ile sözleşmem bulunmaktaydı. sözleşme maddesi geregince herhangi bir tarafın karşılıksız sözlemeyi iptal etmesi söz konusu lakin aynı maddede sözleşmenin tarihi olmasına karşın tarafların yazılı talepleri olmadığı müddetçe sözleşme 1 yıl süreyle kendiliğinden uzar beyanı mevcut. 26/01/2012 tarihi itibariyle muhasebecime giderek kapanışımı hazırladı. ve ben vergi dairesine giderek ve vergi borçlarımın hepsini ödeyerek kapanışımı verdim. bir hafta önce vergi dairesinen borç olduğu yazısı geldi ve vergi dairesine gittim. 90 lira borcum olduğu söylendi. dosyamı incelettir dedi. dosyamın incelenmesi sonucunda mart ayında verilen geçici vergi, kdv ve muhtasar beyannemelerimin verilmediği söylendi. muhasebecime giderek bunları söyledim. ertesi hafta muhasebecim. bunları beyannameleri verdi ve normal zamanında verilse 160 lira olacak vergiyi 1400 lira olarak ödeyeceğimi öğrendim. muhasebecime giderek bunu sorumlusunu ben olmadığımı söyledim. kendisininde bu konudan muzdarip olduğunu mali müsavirin altındaki muhasebeci dosyaları karıştırarak gittiğini ve kendisininde cezalar ödediğini söyledi. benim borçalrım pişmanlık v.s ile bu fiyata indirebilmiş. aslını ödeyebileceğimi, cezaları ödeme konusunda ödeme yapma diye bir alternatif sundu ve cezaların affa uğrayabileceğini söyledi. ben cezaların alınmadan aslının tahsil edilemeyeceğini söyledim. ama faydası olmadı. sözleşmemizin bittiğini benim beyannamelerimi vermek zorunda olmadığını söyledi. oysaki 30 ocak 2012de defter ara tasdiğimi yaptırdı bu arkadaş. ve muhasebeciliğimi bıraktığını ne sözlü olarak ne de yazılı olarak bildirmedi. ne yapmam gerekir. cezalar konusunda muhasebecimle uzlaşmaya calısacağım ama uzlaşamazsam ne yapmam gerekir ?? değerli bilgileriniz için simdiden teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    geçmiş olsun zor bi durum

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    gerçekten zor bir durum. anlaşıldığı üzere ben mükellefim. değerli muhasebeci arkadasların bilgilerine ihtiyacım var. gecici beyannamemde eksik hesaplamalar mevcut ve baska bir firmanın z raporları ve evraklarıda dosyama karıştırılmış.daha neler çıkacak bakalım.