Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bankasına Bloke konan var mı?

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    Arkadaşlar benim hesaplarıma bloke konmuş. Maliyeye borcum var diye, gittim sordum benim de sizden alacağım var ne yapalım diye... Sen öde sonra kaldıralım diyorlar... Bu nasıl bir zihniyet benim stopajımı hesaplamak çok mu zor maliye için stopaj=matrah*%20 bu konuda muzdarip olanlar mutlaka vardır...
    3 Kuruşluk Dünya için....

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM

evet aynen benim hesaplarıma da bloke koymuşlardı.Gittim ben de aynıo ifadeleri kullandım bana da aynı cevap verdiler.Fakat Bloke yi kaldırmak için aracımı taahhüt ettim ve banka için bloke kalktı yazısını aldım.Aracınız varsa geçici bir çözüm yolu.

Müdavim Üye
    Dün benide vergi dairesinden aradılar adamlara mahsup için dilekçe borç dökümü üstünede tahakkuk fişlerinide verdim memur dün arıyor efendim mahsup edilecek borcunuz yokki diyor. Memur bey bakın girin boç dökümüme olmadı ben zaten verdim boç dökümünü yahu tahakkuklarda sizde daha ne istiyorsunuz dedim vatandaş siz gene bir borç dökümü çıkarın gelin dedi.
    Alacakları oldummu kartal verecekleri olduklarında olduğunda kedi gibiler yahu geçen yıldan bir ton stopjdan alacağımız var büroya ödeme emri gönderip duruyorlar

hayatta oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Eğer siz mahsup dilekçelerinizi verdiniz.. beyanınızda bir terslik yok ise ve mahsuplar yapılmamış, buna rağmen banka hesabınıza bloke konmuş ise bu işte bir tuhaflık var demektir.. Ama mahsuplar yapılmış ve sizin ödemeniz gereken mahsupdan kalan vergiler ödenmediğinden bloke konulmuşsa yapacağınız bir şey yok demektir...

Mahsup dilekçelerinizi vermediniz, diğer tarafdan tahakkuk eden vergileride ödemediniz ise yapılan uygulama doğrudur...
    Olayı net ortaya koymakta fayda var..
    sözkan

Müdavim Üye
    benim mahsuplarda 3 aydır daha yapılamadı.

nisan ayında aradılar gelir vergisi bey.düzelttirdiler.ama hala vergi dairesine borcum görünüyor.düzeltmeden sonra hala borç var.

ne arayan var nede soran..biran önce gidip mahsup işlemlerini benimde sormam gerek..ama ödeme emirlerini göndermede birinciler..mahsup ise hiç tık yok..mahsup sorası tahakukları da ödüyorum.

Müdavim Üye
    Bizimde 2005 yılından yapılmayan mahsup için 800 TL borç çıkarmışlar,1 aydır uğraşıyoruz. Yatırmayacağız,koysunlar! nereye ne istiyorlarsa koysunlar! Açtık bekliyoruz!.....

Hadi benim ki çözülür,geçen vergi dairelerinin birinde 43 bin TL iade alacağı olan bir firma sahibine bin TL için bloke koymuşlar,adam bas bas bağırıyor,iadem var ne blokesi sizin yüzünüzden paramı çekemiyorum diye...

Memur ne diyor??

Siz biliyorsunuz uzun uzun yazmayayım :)

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    SLM :::
    ARKADAŞLAR ; hiç borcu olmayan , 1.oo TL borcu olsa anında yatıran mükelleflerin hepsi markaj da
    HANİ BORÇ ÇIKARSA ANINDA YATIRIYORLARDI YAA işte onlar
    2008 de muhasebecisi para alamadığı için bırakmış 2008/10 ayında gelmiş mükellefe şifre aldırmışız sonrada oradan yollamışız.
    ŞİMDİİİİİİİİİ TAKDİR KOMİSYONUNDAN 650 TL SM'DEN komisyon kararı çıkarmış
    VE BÜTÇEYİ TUTTURMAK ADINA BUNA DEVAM EDİLECEK vay cicdanım vayy

EZANI SUSTURTMA
    BAYRAĞI İNDİRTME
    SAKIN VATANI BÖLÜCÜYE EMANET DAHİ BIRAKMA
    TANRI TÜRKÜ KORUSUN

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM

Daire Mahsubu sadece GV beyanından sonra düşerim diyor. Benim eski mahsupları düşmüşler kalan borcu öde diyorlar 2012/2Geç.vergi beyannamesine göre de daha fazla alacağım var.... Neden ödeyeyim... Bloke koymuşlar illa öde, bu haksızlık değil mi??? bizim üst yöneticiler uyuyor... bu herkesin sorunu.... Sayın Mustafa Gülşen de konuyu gündeme getirirse bişeyler olur gibi..
    3 Kuruşluk Dünya için....