Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: arkadaşlar program

Kıdemli Üye
    Nereden
    ÜNİVERSİTE
    muhasebe bürsounda muhasebe ücreti ve çıkan vergilerin takibini yapabileceğiz kasa takibi yapabileceğimiz bir program varmı

Kıdemli Üye
    Nereden
    NEVŞEHİR

kendiniz kullanmış olduğunuz muhasebe programından yapabilirsiniz.Ben öyle yapıyorum biraz meziyetli ama sağlıklı.Daha sonra da excele aktarıyorum.ordada yapmış olduğum formullü liste ile genel liste yapıp mükelleflere beyan ediyorum.

Mesala her mükellefin 120 ana hesabı ve bunların altında bulunan alt hesapları var.örn; (120 4720005) x...kişi ana hesap
    (120 472005 00) x...kişi muhasebe ücretide alt hesap olarak.son hanelerini daha sonra isteye göre açarsınız. 120 472005 01 geçici- ,02-ssk , 03-bağkur vb.(birde burda hesabı tanımlarken özel kod 1</font> diye bir kısım var. etasql </font>için söylüyorum.oraya açmış olduğunuz alt hesabın kodunu yazın ama sadece son iki </font>hanesi.mizan çekip excele girerek liste yapmanız için. aynı şekilde 309 nolu hesabıda tanımlayın karşılıklı olarak.daha sonra ödemeleri karşılıklı tahakkuk ettirsiniz.yani 120 boçrlandırır,309 hesabını alacaklandırırsınız.böylece tahakkuk oluşur.(burda bazı işlemlerde 309,yerine başka hesap kullanmanız gerekebilir.muhasebe ücreti vb. işlemlerde 120 borçlandırıp,600 hesabını alacaklandırmanız daha uygundur.çünkü ödeme size yapılacak.)ücreti aldığınızda 120 hesabı kapanır.vergi borcu ödemesini yaptığınızda da 309 hesabını kapatırsınız.eğer mükellef düzenli para getirmiyor ise bunlar açık kalacak gecikme zamları hariç mükelleflerin borcunu tahmin edebilirsiniz.(gecikme zammını da artık eklersiniz.yada mükellef kapatacam borcunu dediğinde borç dökümü alırsınız,söylersiniz.

kasa hesabınıda programda 100 01 muhasebe kasası,100 02 müşteri kasası diye takip ediyorum.yani muhasebe ile ilgili işlemler muhasebe kasasında,mükellef ile ilgili işlemler mükellef kasasında.(ayriyetten kasa defterinede yazıyorum,gelen ve giden paraları.)siz bunu çeşitlendirebilirsiniz.döviz kasası vs..muhasebe ile ilgili giderleride 760,740,770, vb.hesaplarda size uygun olanlarda takip edebilirsiniz.

birde yetkili adına para makbuzu bastırmayı unutmayın.bu para makbuzunda açmış olduğunuz alt hesapların bir standardı olsun.mesala 00-muhasebe ücreti,01-geçici vergi,02-ssk diye vb.diye size kalmış.(bunlar programa açmış olduğunuz alt hesaplar</font>.)kullanacağınız tüm hesaplar olsun.mükelleften parayı tahsil edince ne aldınız ise karşısına yazarsınız,ssk ise ssknın,muhasebe ise muhasebenin.daha sonra da ona göre işlersiniz,muhasebe defterine.her hangi bir anlaşmazlıkta makbuza bakmadan,bilgisayara girerek ilgili hesaptan para alınmış mı alınmamışmı bakarsınız.Makbuz numarasıyla girmeyi unutmayın tabi.

Bir diğer işlemde excelde formullü liste yapmak.(tüm mükellefleri tanımlayın.telefon numaraları vergi numaraları şeklinde).her alt hesaba bir sayfa açın.muhasebe listesi,ssk,geçici,vb,liste gibi.daha sonra genel liste var.formul oluşturarak,tek tek olan listelerdeki tutarları genel listeye çekiyorum.bu şekilde de liste oluşturuyorum.çok karışık gelebilir.yardımcı olmak açısından,paylaşmak istedim.

bir çoğu meslek arkadaşım uğraşmaz bile buna.tahakkukları çıkartıp gönderir mükellefe mail ile.muhasebe ücretinide banka kanalıyla,yada elden tahsil eder.siz nasıl yaparsanız.Kolay gelsin,iyi çalışmalar...

Edited by: SUSKUN050
    Ya rüzgar olursun ; savrulan yaprağa yön veren,yada yaprak olursun ;hayatın içinde savrulan.Tercih senin,ister rüzgar ol fırtınalar yaşatan,ister yaprak ol fırtınalar altında yaşayan...

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    aynen excelde matbu bir formul ile dilediğiniz takibi yapabilirsiniz...bunun için ayrıca bir program gerektirmez...hemde daha pratik olur...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Kıdemli Üye
    Nereden
    Malatya

muhasebe ve müşterilerinizin aylık ödeme bildirimlerini düzenleyeceğiniz güzel bir program
    https://www.mustafagulsen.com/downlo...ult.asp?id=202#

Kıdemli Üye
    bundan yaklaşık bir sene önce muhasebe ücretlerim başta olmak üzere gelirlerimin, masraflarımın vs. takibi için bir program arıyordum vehttps://forum.mustafagulsen.com/showthread.php?107723-B%FCromuzda-cari-takibini-nas%FDl-yap%FDyorsunuz/page3&highlight=ak%FDnsoft bu linkteki başlığı açmıştım, sağolsun bazı arkadaşlar yardımcı olmuşlardı, ama bizler için yazılmış bir program bu zamana kadar bulamamıştım. yaklaşık 1,5 ay önce mmburom isimli programı buldum ve sizlerlede paylaşmak istedim.

Ben zirve muhasebe programını kullanmaktayım buradan firma listemi excelde kolay bir şekilde programa aktardım. program basit sade uğraştırmadan ister taksitlendirerek ister tek kalemde istersek toplu bir şekilde tahakkuk ve tahsilat işlemlerini kolayca yapabiliyor, büro masraflarımızı tutuyor. aylık yada yıllık bazda tahsil edilen yada tahsil edilemeyen ücretleri vs. bir çok rapor alınabilyor. mükelleflerinin vergilerini takip edenler içinde vergi ödeme takip tablosu ve emanet para takibi bulunmaktadır. Programa her geçen gün yeni özellikler ekleniyor. son olarakta yıllık güncelleme bedeli ve ek kullacını bedeli alınmamakta programda. mmburom.com dan programı inceleyebilirsiniz. inşallah paylaşımım yardımcı olur. herkese saygılar.

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Alıntı gokhankilicoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buradan yükleyebilirsiniz.