Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: defter Tasdiki

Kıdemli Üye
    Defter Tasdiki mükellefiyetin bulunduğu il sınırları içinde yapılması zorunlu mu ? örnek karamanda defter tasdiki yapılıp konyada işe başlama yapmak uygun mu ?
    bjk14

Ziyaretci
    baglı oldugun belediye sınırları icinde olan notere yaptırabılırsın. digerleri gecersizdir.zaten noterde tasdik yapmaz.

Kıdemli Üye
    Noter tasdiki yapmış yapmamız gereken nedir acaba ?
    bjk14

Ziyaretci

benim bilgim belediye sınırları.. yanlış bilebilirim.konya da bir notere tekrar yaptırmanızı tavsiye ederim. tabi işe başlama bir ayı geçmemişşe

Müdavim Üye
    Nereden
    İŞVEREN
    noter defteri yaptı ise yanlış yapmıştır aynı il içerisindeki bazı ilçeleri bile noterler yapamıyor. defter tastiki geçersiz olabilir. notere tekrar sormanızda fayda var...

Müdavim Üye

Hangi vergi dairesine bağlı ise, o vergi dairesinin bulunduğu sınırlar içerisindeki noterlerce tasdik edilmelidir...

Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    ya arkadaşlar benim ofis güngören de istanbulun her ilçesinden ve başka vilayetlerden de mükellefim var ben hepsinin defterini götürüp kendi ilçelerinden mi tasdik ettireyim saçmalık bu bence düşünsene noter noter gizdini

Müdavim Üye
    . Tasdik Yeri (VUK madde 223): Ticari defterler, iş yerinin, iş yeri olmayanlar için ikametgâhın bulunduğu yerdeki noter veya noterlik görevini yapanlar tarafından tasdik edilir. Defterler anonim ve limited şirketlerin kuruluş aşamasında, şirket merkezinin bulunduğu yer ticaret sicili memuru veya noter tarafından tasdik edilir.

Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    o zaman bizim bütün mükelleflerin defterleri yıllardır geçersiz notere boşuna para veriyoruz siz bütün defterleri bu şekilde mi tasdik ettiriyorsunuz.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Denizli
    Ben denizlinin ilçesindeyim. Merkezden mükellefim için merkezdeki notere tastik yaptırıyorum. Farklı ilçelerdeki mükelleflerim için bulundukları ilçedeki noterden tastik yaptırıyorum. Yıllardır böyle yapıyorum.
    Vay benim köpek yalnızlığım
    Ben memleket arsızıyım