Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sgk mail adresi

 1. #1
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  27.Şubat.2008
  Mesajlar
  2,851
  sgk da e-bildirge menüsünden mi şirkeet mail adresi girilecek.
  şirket mail adresinden önce muhasebeci mali müşavir kendi mail adresini girse önce şirket yerine
  sonra şirketin mail adresini yazsa olur mu. Çünkü şirketin mail adresini kontrol etmek çok zor..

 2. #2
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  17.Ağustos.2005
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  944
  Arkadaşlar... her şeye balıklama dalıyor sonra şikayet ediyoruz..

  Bu mail adresi uygulaması bize değil firmalara getirildi..
  1.kendi mail adreslerinizi yazmayınız.. ileride adresiniz hacklenir, değiştirmek zorunda kalırsın.. müşteriye defterini vermek zorunda kalırsınız..
  2. Bırakın işverenin kendi mail adresine gelsin.. kontrol etsin.. size bildirsin.. bildirmezse o cezayı yesin..Sünger gibi her türlü zorluğu üzerimize almaya bayılıyoruz..
  3. Atın işverenin üzerine.. size ne.. Sonra unutacaksınız. bir sorun olacak cezalı duruma düşecek sorumlusu siz olacaksınız..
  4. Bazı arkadaşlar işgüzarlık yaparak mütemadiyen ısrar ediyor kendi mail adresini yazmaya... Kaç tane mail adresi girerseniz girin. kesinlikle kendi adresinizi girmeyin.. Sonunda zararlı çıkacaksınız.. Kendisi unutacak.. sonra size senin adresinede gelmesi lazımdı..sen niye bakmadın diyecek.. Başka işiniz yokmu arkadaşlar.. Size ne ya..
  5. Yapılan her türlü değişiklik ve yeni uygulamanın etkisini ve sıkıntısını işletmeye yansıtınki.. neler olup bittiğinden haberi olsun.. işine sahip çıksın.. Takip etsin. size bilgilendirsin..
  Mali müşavirin görevimidir.. raporları takip etmek.. bizene...
  6. yok mükellef bilgisayardan anlamıyormuş, yok mail adresi kullanmıyormuş.. kullanmıyorsa gitsin öğrensin, oğlu kızı kim takip edecekse etsin.. bize ne arkadaşlar... Her şeyi üzerine alıp, bizle hiç olmayan işleri bile takip etmeye hevesli başka bir meslek yoktur herhalde..
  7. Bırakın işveren ilgilensin etsin.. unutsun ceza yesin.. tepki göstersin.. isyan etsin.. etmesin.. ne yaparsa yapsın...
  Kendi mail adresini yazan muhasebeci arkadaşlar.. aylarca yıllarca bu işi bedava takip edecek.. karşılığında bir teşekkür bile almayacaklar. ama bir kere unutup yada teknik sorundan dolayı atlayıp ceza geldiği anda.. ne adamlığınız kalacak ne muhasebeciliğiniz kalacak.. arkanızdan demediği lafları bırakmayacak.. Belkide iş kaybına uğrayacaksınız..
  sözkan

 3. #3
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  03.Mart.2010
  Mesajlar
  2,027
  değerli arkadaşım..

  alt tarafı mail adresimize müşterinin işçisine ait rapor tarihleri gelecek. bunları da sisteme gireceksin.iş tamam..alt tarafı (1) dakikanızı bile almaz.

  burada kendi mailimizi yazmanın bir sakıncası yok. söylermisiniz
  hangi tamircinin,bakkalın,atölye işletmecisinin, vs.vs. mail adresleri var..

  arkadaşımda amma yaptın sen..şimdi söyle bakalım kimin adresini yazacağız oraya..

  bunu yazmanın bir sakıncası yok, diğer yandan müşterinin işi daha da hızlanır ve cezadan kurtulur.aksi takdirde müşteriye ceza gelecek.Oda gelip sana ekşiyecek..bir sürü sıkıntı..değer mi bir dakikalık bir iş için müşterin le ters düşmeye..ne olur ki kendi mailini yazsan da adamı cezadan kurtarsan..belki işçisi yılda bir kere rapor alacak..belkide almayacak..

  bence değerli meslektaşlarımda bunu anlayacaklardır.kendi mailimizi yazmaktan başka çaremiz yok..bu işe de muhalifliğin lüzümu da yok..ama her koyunu da kendi bacağından asarlar o da ayrı bir konu.isteyen istediğini yapabilir..Özgürdür.bu sadece benim şahsi fikrimdir.

  hayırlı günler dilerim.

 4. #4
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  14.Haziran.2007
  Nereden
  izmir
  Mesajlar
  235
  Elektronik tebligat:
  Madde 7/a - (Ek : 11/1/2011-6099/2 md.) Tebligata elverişli bir elektronik adres vererek bu adrese tebligat yapılmasını isteyen kişiye, elektronik yolla tebligat yapılabilir.
  Anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlere elektronik yolla tebligat yapılması zorunludur.(2) Birinci ve ikinci fıkra hükümlerine göre elektronik yolla tebligatın zorunlu bir sebeple yapılamaması hâlinde bu Kanunda belirtilen diğer usullerle tebligat yapılır.
  Elektronik yolla tebligat, muhatabın elektronik adresine ulaştığı tarihi izleyen beşinci günün sonunda yapılmış sayılır. Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usûl ve esaslar yönetmelikle belirlenir.
  -------------------------
  7201 sayılı Kanuna eklenen 7/a maddesinin sermaye şirketlerine elektronik yolla tebligat yapılması zorunluluğu getiren ikinci fıkrası yayımı tarihinden iki yıl sonra

  19 Ocak 2011 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 27820
  Kolay gelsin

 5. #5
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  06.Temmuz.2011
  Mesajlar
  271
  Kendi mail adresinizi yazmanız pratik olarak daha fazla kolaylık sağlayacakmış gibi geliyor.

 6. #6
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  13.Nisan.2011
  Mesajlar
  202


  çok iyi söylülorsunuz özkan bey haklısınız ama bazı firmalarımız varkimail in m sini bilmiyor ne yapalım

 7. #7
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  17.Ağustos.2005
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  944
  Sayın CHOPPER35 ben sizin gibi düşünmüyorum.. mesleğe 32 yılımı verdim.. bir dakkalık 5 dakkalık tavizlerle bu hale geldik.. Ben size tavsiye etmem.. ama tabiki karar sizin.. işçi hastalanmış doktora gitmiş.. raporu varmış.. işveren bilgisayardan anlamıyormuş mail ne bilmezmiş.. Bize ne meslektaşım bize ne.. koskoca devlet buraları düşünmeden bu sistemi uyguamaya koyuyorda.. eksiğini gediğini bizmi kapatacağız.. AÇIK VE NET SÖYLÜYORUM.. NOT ALINBİR KENARA KENDİ MAİL ADRESİNİ YAZANLAR.. BU İŞİN YÜZÜNDEN BİR GÜN MÜŞTERİSİ İLE KÖTÜ OLACAK.. ÜZERİNİZE VAZİFE OLMAYAN İŞLERE KALKIŞMAYIN... BIRAKIN MÜŞTERİNİN MAİL ADRESİNE GELSİN.. ODA SİZE BİLDİRSİN.. NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ZAMANI GELİNCE ANLAYACAKSINIZ AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK...

  selamlar kardeşim...
  sözkan

 8. #8
  Ziyaretci
  Alıntı meduzam Nickli Üyeden Alıntı
  sgk da e-bildirge menüsünden mi şirkeet mail adresi girilecek.
  şirket mail adresinden önce muhasebeci mali müşavir kendi mail adresini girse önce şirket yerine
  sonra şirketin mail adresini yazsa olur mu. Çünkü şirketin mail adresini kontrol etmek çok zor..
  Burada öncelik sonralık önemli değil ki.İşverene ait 2 adet mail adresi ve en sonda muhasebenin mail adresi yazıldığında da,her 3 adrese bildirimler eş zamanlı gitmeyecek mi.
  Eş zamanlı her üçüne de gitmeycekse,neden 3 adres istesinler

 9. #9
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  17.Ağustos.2005
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  944
  Sayın avşar mail in m sini bilmeyenleri düşünmek diye bir görevimiz yok.. bu uygulamayı başlatan devletle muhatabı olan mükellef düşünsün.. Bize ne bilmiyorsa.. gitsin öğrensin.. Bilgisayarla muhasebe çıktığında bizde bilgisayarın B sini bilmiyorduk ama.. herkes öğrendi.. Sizin o cahil dediğiniz insanlar bizden uyanık.. paranın çıkarın kokusunu çok güzel alırlar ama.. işlerine gelince kafaları zehir gibi çalışır.. Ama bu konulara çalışmaz çünkü nasılsa dünyanın en keriz mesleği olan muhasebeciler var her şeyi ayarlarlar diye düşünürler..

  Selamlar kardeşim...
  sözkan

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •