Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK YA E POSTA ADRESLERİNİN GİRİŞİ

Üye
    1-https://uyg.sgk.gov.tr/vizite/iletisimGiris.do Adresine e posta girişi yaptığımızda kaydetip kontrol etmek istediğimizde nereden kontrol edebiliriz?
    2-e bildirge bölümünden e posta adresinden giriş yaptığımızda kontrol edebiliyoruz.
    Bu iki yerden girişler farklı yerlere mi kaydediliyor?
    Neden bir yere e posta adresi girişi ile işi bitiremiyoruz.

Müdavim Üye
    sgk e-bildirge sayfasında mail adresi girilecek
    şirket değil de muhasebeci mail mdaresi yazsak sonra şirket mail adresi yazsak orada 3 sütun var olur mu.
    şirketşin mail adresini takip etmek zor .

Ziyaretci
    muhasebeci+firma+muhasebeci
    bence en uygunu

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Arkadaşlar... her şeye balıklama dalıyor sonra şikayet ediyoruz..

Bu mail adresi uygulaması bize değil firmalara getirildi..
    1.kendi mail adreslerinizi yazmayınız.. ileride adresiniz hacklenir, değiştirmek zorunda kalırsın.. müşteriye defterini vermek zorunda kalırsınız..
    2. Bırakın işverenin kendi mail adresine gelsin.. kontrol etsin.. size bildirsin.. bildirmezse o cezayı yesin..Sünger gibi her türlü zorluğu üzerimize almaya bayılıyoruz..
    3. Atın işverenin üzerine.. size ne.. Sonra unutacaksınız. bir sorun olacak cezalı duruma düşecek sorumlusu siz olacaksınız..
    4. Bazı arkadaşlar işgüzarlık yaparak mütemadiyen ısrar ediyor kendi mail adresini yazmaya...
    5. Yapılan her türlü değişiklik ve yeni uygulamanın etkisini ve sıkıntısını işletmeye yansıtınki.. neler olup bittiğinden haberi olsun.. işine sahip çıksın.. Takip etsin. size bilgilendirsin..
    Mali müşavirin görevimidir.. raporları takip etmek.. bizene...
    6. yok mükellef bilgisayardan anlamıyormuş, yok mail adresi kullanmıyormuş.. kullanmıyorsa gitsin öğrensin, oğlu kızı kim takip edecekse etsin.. bize ne arkadaşlar... Her şeyi üzerine alıp, bizle hiç olmayan işleri bile takip etmeye hevesli başka bir meslek yoktur herhalde..
    7. Bırakın işveren ilgilensin etsin.. unutsun ceza yesin.. tepki göstersin.. isyan etsin.. etmesin.. ne yaparsa yapsın...
    Kendi mail adresini yazan muhasebeci arkadaşlar.. aylarca yıllarca bu işi bedava takip edecek.. karşılığında bir teşekkür bile almayacaklar. ama bir kere unutup yada teknik sorundan dolayı atlayıp ceza geldiği anda.. ne adamlığınız kalacak ne muhasebeciliğiniz kalacak.. arkanızdan demediği lafları bırakmayacak.. Belkide iş kaybına uğrayacaksınız..
    sözkan

Müdavim Üye
    değerli arkadaşım..

alt tarafı mail adresimize müşterinin işçisine ait rapor tarihleri gelecek. bunları da sisteme gireceksin.iş tamam..alt tarafı (1) dakikanızı bile almaz.

burada kendi mailimizi yazmanın bir sakıncası yok. söylermisiniz
    hangi tamircinin,bakkalın,atölye işletmecisinin, vs.vs. mail adresleri var..

arkadaşımda amma yaptın sen..şimdi söyle bakalım kimin adresini yazacağız oraya..

bunu yazmanın bir sakıncası yok, diğer yandan müşterinin işi daha da hızlanır ve cezadan kurtulur.aksi takdirde müşteriye ceza gelecek.Oda gelip sana ekşiyecek..bir sürü sıkıntı..değer mi bir dakikalık bir iş için müşterin le ters düşmeye..ne olur ki kendi mailini yazsan da adamı cezadan kurtarsan..belki işçisi yılda bir kere rapor alacak..belkide almayacak..

bence değerli meslektaşlarımda bunu anlayacaklardır.kendi mailimizi yazmaktan başka çaremiz yok..bu işe de muhalifliğin lüzümu da yok..ama her koyunu da kendi bacağından asarlar o da ayrı bir konu.isteyen istediğini yapabilir..Özgürdür.bu sadece benim şahsi fikrimdir.

hayırlı günler dilerim.

Müdavim Üye
    ben sadece bir firmama mail adresimi yazdım tüm firmalarıma otomatik attı inanamadım sigortanın bu güzelliğine hepsini tek tek kontrol ettim gerçek olamaz diye mail adresi hepsine otomatik yazılmıştı (bunu sigortanın e bildirge ekranından en altta yazan e posta güncelleme ekranından yaptım)

Müdavim Üye
    sgk nın vizite giriş sisteminden de işyeri mail adresi güncelleme ekranından da yapmak gerekiyor herhalde..

e bildirgede de var

birde sgk vizite sistemi giriş bölümünde de..sgk nın yazısında vizite sisteminden yapılacağı yazıyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sayın CHOPPER35 ben sizin gibi düşünmüyorum.. mesleğe 32 yılımı verdim.. bir dakkalık 5 dakkalık tavizlerle bu hale geldik.. Ben size tavsiye etmem.. ama tabiki karar sizin.. işçi hastalanmış doktora gitmiş.. raporu varmış.. işveren bilgisayardan anlamıyormuş mail ne bilmezmiş.. Bize ne meslektaşım bize ne.. koskoca devlet buraları düşünmeden bu sistemi uyguamaya koyuyorda.. eksiğini gediğini bizmi kapatacağız.. AÇIK VE NET SÖYLÜYORUM.. NOT ALINBİR KENARA KENDİ MAİL ADRESİNİ YAZANLAR.. BU İŞİN YÜZÜNDEN BİR GÜN MÜŞTERİSİ İLE KÖTÜ OLACAK.. ÜZERİNİZE VAZİFE OLMAYAN İŞLERE KALKIŞMAYIN... BIRAKIN MÜŞTERİNİN MAİL ADRESİNE GELSİN.. ODA SİZE BİLDİRSİN.. NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ZAMANI GELİNCE ANLAYACAKSINIZ AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK...

Daha bu işin devamı gelecek... lanet olsun diyeceksiniz..
    selamlar kardeşim...
    sözkan

Müdavim Üye
    sgk e bildirge e-posta güncelleme ekranında 3 tane de mail adresi yeri var ilkine muhasebeci ikincisine şirket üçüncüsüne işveren mail adreslerini yazsak 3 mail adresine de bildriim gelir mi sgk dan
    1.sütun muhasebeci mail adresi
    2.sütun şirket mail adresi
    3.sütun işveren mail adresi yazsak

bir de e-bildirgeden başka
    sgk e vizete sayfasında işyeri iletişim bilgileri kısmımı doldurulacak
    orada da e-posta ve cep tel var oraya da
    e-posta ya muhasebeci mail adresi
    cep tel : işveren cep teli yazsak olur mu.

Başka mail adresi doldurulacak sgk da yer var mı...

Müdavim Üye
    Alıntı özkan Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın CHOPPER35 ben sizin gibi düşünmüyorum.. mesleğe 32 yılımı verdim.. bir dakkalık 5 dakkalık tavizlerle bu hale geldik.. Ben size tavsiye etmem.. ama tabiki karar sizin.. işçi hastalanmış doktora gitmiş.. raporu varmış.. işveren bilgisayardan anlamıyormuş mail ne bilmezmiş.. Bize ne meslektaşım bize ne.. koskoca devlet buraları düşünmeden bu sistemi uyguamaya koyuyorda.. eksiğini gediğini bizmi kapatacağız..* AÇIK VE NET SÖYLÜYORUM.. NOT ALIN*BİR KENARA KENDİ MAİL ADRESİNİ YAZANLAR.. BU İŞİN YÜZÜNDEN BİR GÜN MÜŞTERİSİ İLE KÖTÜ OLACAK..* ÜZERİNİZE VAZİFE OLMAYAN* İŞLERE KALKIŞMAYIN... BIRAKIN MÜŞTERİNİN MAİL ADRESİNE GELSİN.. ODA SİZE BİLDİRSİN.. NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ZAMANI GELİNCE ANLAYACAKSINIZ AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK...
    <div>*</div>
    <div>Daha bu işin devamı gelecek... lanet olsun diyeceksiniz..</div>
    <div>selamlar kardeşim...</div>

sayın özkan..güzel demişşsiniz..ancaak..

adam oto tamircisi,adam bakkal,adam atölye işleten birisi ve daha ne mükellefler var..bunların mail adresleri yok..değil mail adresi mükellef bilgisayardan anlamaz..

bunlarıda mı ateşe atalım.işçileri gitsin rapor alsın..ee adamın mail adresi yoktu.veremedik size ondan ceza geldi mi diyeceğiz..

bu seferde ekmeğimizden olmayacakmıyız.zaten zor müşteri buluyoruz..birde elimizdekileri kaybedersek artık..