Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tek kişilik şirket

Ziyaretci
    2 ortaklı ltd şirketi tek kişilik ltd şirkete dönüştürmek istiyoruz.aslında ben bu tür konularda tecrübesizim.yani hisse devri,sermaye artırımı,birleştirme gibi konularda hiç tecrübem olmadı.şirket ortaklarından müdür olanın payı %95 diğer ortağın payı %5.müdür olan ortak kalan %5 lik kısmını da alıp tek kişi olmak istiyor.zaten diğer ortak da babası.bununla ilgili yapmam gerekenleri alınması gereken kararları detaylandırarak yardımcı olursanız sevinirim.

Müdavim Üye
    istanbul ticaret odasında iki kişilik ltd.yi tek ortağa dönüştürdük.... hisse devrinden sonra alınan karar ile tescil ettireceksiniz.. gerekirse mail verin size örnek vereyim....
    .

Ziyaretci
    Merhaba,
    Sayın dsen55 benimde aynı işlemi yapmam gerekiyor. Karar örneğini forum mesajı içinde gönderebilirmisiniz? teşekkürler.

Ziyaretci

ben de şimdi ticaret odasıyla görüştüm.hem hisse devrinin hem de tek kişilik olacağı yönünde alınan bir tek kararla olabileceğini söyledi.o kararı noterden sonra bir dilekçeyle ticaret odasına gidecekmişiz.500-600 arası masrafı olurmuş.doğru mudur?