Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6111 Sgk tesviki hakkında

Hybrid View

Müdavim Üye
    Nereden
    S.M.M.M.

01.06.2012 tarihinde işe başlatmış olduğum işçi işe girmeden once 6 ay once sgk girişi yokmuş. Fakat işe giriş yaptıktan sonra sgk tesvikinde bulunmamıştık. Simdi kontrol ederken işçinin bütün sartlara uyduğunu gördem ve sgk bildirgesinden sorgulattığımda 30 ay tesvik yararlanır çıktı. Simdi sormak isteğim 6 ayda girmis bir sigortalı için 6-7-8 ay bildirgelir tesviksiz verilip 9 ayda tesvik basvurusunda bulunup tevsikten yararlanabilirmiyiz yoksa hakkımız koyboldu mu ?
    İbrahim Hakan AKAY

Müdavim Üye
    Nereden
    S.M.M.M.
    Ek olarak soyle bilgi daha vereyim
    2011-ARALIK:2
    2012-Ocak : 2
    2012-Şubat : 2
    2012-Mart:2
    2012-NİSAN:2
    2012-MAYIS:2
    2012-HAZİRAN : 3 (Yeni giren kişi tevsik sartına uyuyormus fakat basvurusunu yapmadık)
    2012-temmuz :3
    2012-ağustos :3
    2012-Eylul :4 (1 kisi daha girdi giren kisi tevsik sartlarına uymuyor)

2012/haziranda giren işçi tesvik sartalarına uyduğu için gireye dönük olarak tesvikten yararlanabilirmiyiz. Yanı e bildirğe egirdiimde zaman o isçiyi seçtiğimde bana 30 ay tesvikten yararlanabilirsiniz diyor. Simdi basvcuru yapmamda sakınca var mı yoksa hakkımız gitti imi?
    İbrahim Hakan AKAY

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM

Benim bildiğime göre, Haziran temmuz ağustos aylarında hak gitti. eylül den itibaren söz konusu işçinin teşvik inden faydalanırsın. Geriye dönük derken 6-7-8 gitti. Eylül den itibaren diye biliyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    S.M.M.M.
    Sağol Üstadım. Benimde oyle okudum ama tam emin olamadım. Sizlere danışmak istedim. Benim gibi yapan oldumu giriş once tesvik yararlanma bir kaç ay sonra yapan var mı baska?
    İbrahim Hakan AKAY

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM

evet ben yaptım. defter başkasındaydı.diğer muhasebeci uygulalamış.ben uyguladım.2 ay teşvikten yararlandrmadan bildigler gönderilmiş oldu.daha sonra ben teşvikten faydalandrdım.

Müdavim Üye

elbette faydalanabilirsiniz teşvikten, dikkat etmeniz gereken nokta sizher nekadar kullanmamış olsanız bile 30 aylık teşvik hakkınız 01.06.2012 tarihi itibariyle başlamış olduğundan dolayı30.11.2014 tarihi itibariyle sona ermiş olacak
    iyi çalışmalar