Sayın hafıza, epika ve günay... öncelike işçi düşmanı gibi algılanmayı istemem.. 50 yaşımdayım 25 senem pazarlarda yevmiye ile çalışmakla geçti desem yeridir.. Derdim işvereni yada işçiyi savunmak değil... Ancak.. Sanırım siz beni işçi dümanı olarak nitelendirmisiniz ama biraz patron düşmanı ön yargısı ile meseleye bakıyorsunuz.. Piyasa hiç öyle dediğiniz gibi değil.. Çakal, şerefsiz işçinin maaşına göz diken işverenlar olduğu gibi, anadoludaki tabirle yediği tabağa çişini yapan çakal şerefsiz işçilerde var.. Yalan söyleyen, işten kaytaran, depodan mal götüren, işe geç gelen vb.. elbetteki var..
Benim anlatmak istediğim, rüşvet hile tek taraflı olmaz.. Hele işçi maaşlarında işçinin rızası olmadıkdan sonra hiç olmaz.. 5 sene çalışıyor.. kayıtlardaki maaşı bankaya yatıyor aradaki farkı elden alıyor.. bu ben bu sahtekarlığa çanak tutuyorum ortağım demektir.. insan kardeşiyle bile bir ömürgeçinemiyor.. işçiyle hiç mümkün değil.. araları bozulunca şikayet ediyor.. Bu adamlığa, delikanlılığa sığmaz.. eğer buna zamanında razı olduysan ya ölünceye kadar sus.. yada ben bugünden sonra razı değilim de.. geçmişi karıştırma...sen razı değilim dedikten sonra aynı hile devam ediyorsa o zaman hakkındır git şikayet et..
Ortada devleti kandırma ve dolandırma var.. ve hem işçinin hem işverenin kötü niyetide var.. devlet böyle bir durumda işverene cezayı kesiyor.. işçiye bir şey yok.. Olmaz öyle şey.. vicdan hak adalet değil bu.. işverene 10 ceza kesiyorsa işçiyede 1 kessin kabulum.. Neymiş efendim geçim derdinden işsiz kalırım diye razı olmuş... hadi ordan 5 yıl 10 yılmı razı olunur.. hadi bir iki ay razı oldun. 10 yıldır aklın neredeydi.. Eğer işveren istediğine tamam deseydi devleti kazıklamasına yine göz yumacaktın... Hayır dedi diye hemen şikayet tehidini devreye soktun..
Elinizi vicdanınıza koyun olaya tek taraflı bakmayın... Genel hukuk kuralı değilmidir.. birisi adam öldürmüş ise ona cinayet cezası verilirken.. olayı bilen yardım eden gizleyenede yardım ve yataklık cezası verilmezmi... İşte bu konuda işveren katilse.. işçide yardım ve yataklıkdan ceza almalı... Yada bu tür konularda şikayet enfazla geriye dönük 1 yılla 6 ayla sınırlandırılması lazım.. 10 sene sus... işine gelmeyince tehdit et... yok öyle... Başka yönden hakkının yenildiğine inanıryorsan git hakkını iste, dava aç şikayet et.o ayrı. ama geçmiş zamanda tamam dediğinbir olayı eline koz geçirip tehdit eder gibi kullanma... Örneğin Biz iki arkadaş bir yerlere gidiyorum.. gizli haltlar yiyoruz.. yıllar sonra aramız bozulunca öbür arkadaş beni tehdit ediyor.. bana şunu vemezsen açıklarım diye... bunun adı terbiyesizliktir..

Derdim sizlerle tartışmak değil.. belki yanlış düşünüyorum ama... ortada eşitsizlik var... bunuda işçiler kötü niyetli olarak kullanıyor... Yoksa hakkını arayan, haksızlığa uğrayan işçiye ne diyebiliriz.. Tabiki hakkını arasın...

Selamlar iyi çalışmalar...