Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KESİN TEMİNAT MEK.SÜRESİ

Ziyaretci
    Arkadaşlar Merhaba,

Banka kesin teminat mektubu taleplerinde süre konusunu hakkında bilgi verebilirmisiniz?

önceden kesin teminatmektuplarımıza "süresiz" yazdırıp ihale makamına veriyorduk, şimdi banka memuru diyorki biz en fazla 1 yıl süreli mektup veriyoruz yıl bitiminde vadeyi tekrar uzatıyoruz diyor, oysa ihale makamı memuru mektubunuz en az 2 yıl süreli olsun diyor.

idarenin isteğini banka memuruna aynen söyledim, idare en az 2 yıl süreli istiyor dedim, oda genel müdürlüklerine sormuş cevap değişmedi 1 yıl süreli veriyor daha sonra süreyi uzatıyoruz diyorlar, burada idarenin memurumu yoksa banka memurunda mı hata var,

sizler kesin teminat mektubu aldığınızda prosedür nasıl işliyor.?

Edited by: DERYA GÖKTUNA

Ziyaretci
    Arkadaşlar sorumun cevabını öğrendim,
    Çalıştığımız banka memuru aradı kendisinin hatalı cevap verdiğini mektubumuzu istediğimizgibi 2 yıllık olarakhazırladığını söyledi, süreli-süresiz meselesi nedir dediğimde ise,

Bazı bankaların süresiz mektup verebildiğini ancak kendi bankalarının süreli olarak örneğin firmanın kriterlerine göre 6 aylık 1yıllık 2 yıllık 3 yıllık gibi değerlemeler sonucunda süre belirlediklerini örneğin 1 yıl süre verdikleri firmanın herhangi bir riskinin çıkmaması halinde süre uzatımına devam ettiklerini söylediler.