Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2/3 HİSSE KARAR İMZA

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    ARKADAŞLAR MERHABA

LTD.ŞTİ. MÜŞTERİM ŞİRKETE ORTAK OLMAYAN BİR KİŞİYİ MÜDÜR OLARAK ATAMAK VE ŞİRKETİN MERKEZ ADRESİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR. 2/3 HİSSEYE SAHİP ORTAK BU KARARLARI TEK BAŞINA ALABİLİR Mİ? DİĞER 1/3 HİSSEYE SAHİP ORTAK YURTDIŞINDA OLDUĞUNDAN GELEMİYOR. YARISINDAN FAZLASINA SAHİP ORTAKLARIN İMZA YETKİSİ YETERLİ DİYE BİLİYORUM. AMA EMİN OLMAK İSTEDİM.
    ABDULLAH YARAMAZ
    SMMM

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    benim bildiğim bu konuda karar defterine tüm ortakların imza atma mecburiyeti olduğu....

Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    İŞVEREN
    bence,
    tüm ortakların imza atması gerekmez önemli olan çoğunluk fakat, iki ortaklı bir şirkette tüm kararlara iki ortakta imza atmak zorunda.üç ortak olan bir şirkette yeterli çoğunluk sağlandı ise iki ortağın imzası geçerli olurdu.

Üye
    Nereden
    Ankara

doğru iki ortaklı bir şirkette hissesi fazla olan ortak diğer ortağın haberi olmadan istediğini yapamaz ancak karar alınıp yapılması gerekir. diğer ortağın hissesi az da olsa yapılanlardan haberi olması gerekir. iki ortaklı şirketten tek ortağın attığı imza bencede geçersiz olur.

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    şimdi bir noter abimizle konuştum yeni ttk ya göre karar nisapları esastır. 2/3 hisseye sahipse olur dedi. ticaret sicil ile görüştüm. Tescil memurlarından birisi olmaz. Birisi olur dedi. Tam ikilemdeyim anlayacağınız.
    ABDULLAH YARAMAZ
    SMMM

Müdavim Üye
    Nereden
    İŞVEREN
    tek imza ile ancak tek kişilik şirket için alınan karar olur

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM

eflatun80 üstadım, cevabı bende merak ediyorum. Bizim ile paylaşır isen sevinirim.